Grzane piwo

Grzaniec z piwa zrobisz bardzo prosto. Wystarczy przestrzegać jednej ważnej zasady: napojów alkoholowych nie należy przegrzewać. Temperatura wrzenia etanolu w warunkach normalnych to około 78°C. Wiadome jest, że ze wzrostem temperatury rośnie szybkość parowania i przy niskich temperaturach wrzenia dość szybko wytraci się alkohol. Co oczywiście nie przeszkadza przy sosach, ale grzane piwo z miodem już na tym straci.

grzane piwo

Robiąc grzaniec, czy to grzaniec galicyjski czy grzaniec piwny na przeziębienie należy wspomnieć o naczyniach do grzańca. Wszelkiego rodzaju grzańce podawaj w naczyniach o grubych ściankach. Kufel do grzanego piwa powinien być z grubego szkła, i nie półlitrowy lecz litrowy. Kufle przed nalaniem grzanego piwa płuczesz w gorącej wodzie. Grzane piwo ma być ciepłe, to latem pijesz chłodne i z chłodnego kufla.

Grzane piwo przepis

Składniki na jeden kufel litrowy

Grzane piwo na przeziębienie przepis jest taki sam. Piwo nie ma nadmiernej ilości dodatków, przez co nie psujemy smaku naturalnej chmielowej goryczki, co ma znaczenia dla prawdziwych smakoszy. Piwo to nie oranżada.

Jak zrobić grzane piwo?

Grzane piwo przygotowujesz w naczyniu o pojemności co najmniej jednego litra i o grubym dnie. Do naczynia wlewasz odmierzoną ilość piwa. Dodajesz miód i sok z wyciśniętej cytryny.

Na palniku ustawiasz niewielki płomień i powoli mieszasz- najlepiej drewnianą łyżką. Miód się rozpuszcza, piwo wstępnie delikatnie się pieni. Temperatura rośnie powoli. Żadnego grzańca nie należy przegrzać. Temperatura nie powinna przekraczać 50°C i nie być mniejsza niż 45°C

grzaniec z piwa

Grzane piwo rozlewasz zaraz po przygotowaniu. Grzańca lejesz do dużych kufli z grubego szkła. Grzańce mają grzać i w naczyniu powinny być ciepłe do samego dna. Na zdrowie

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play