Bulion warzywny- wywar z włoszczyzny

bulion warzywny, wywar z włoszczyzny, wywar z warzyw

Włoszczyzna co to jest ?

Włoszczyznę tworzy zestaw warzyw. Jest to korzeń marchwi, pietruszki, selera, por, cebula, liść kapusty włoskiej. Włoszczyzna jest często sprzedawana w świeżych pęczkach z dodatkiem naci pietruszki i selera. Można w sklepach kupić włoszczyznę suszoną jak i włoszczyznę mrożoną. Ale jeżeli jest wybór, to lepiej jest używać świeżej włoszczyzny.

Bulion warzywny (wywar z włoszczyzny). Jak przygotować włoszczyznę ?

Wywar z włoszczyzny (bulion warzywny) jest składnikiem wielu zup, sosów i dań mięsnych. W podstawowym uniwersalnym składzie wywar z włoszczyzny składa się z marchewki, cebuli, pora, selera, pietruszki, wody i soli. Gotowy wywar z warzyw po schłodzeniu możemy przechowywać w lodówce do trzech dni.

Gotując konkretną potrawę, skład wywaru z włoszczyzny możemy wzbogacić kilkoma podstawowymi przyprawami takimi jak liść laurowy, ziele angielskie, ziarna pieprzu.

Bulion warzywny- proporcje

Proporcje na 1,5 litra wody

przepis na bulion warzywny

Jak zrobić bulion warzywny ?

jak zrobić bulion warzywny

Przygotowaną włoszczyznę obieramy i płuczemy pod bieżąca chłodną wodą. Marchewkę i pietruszkę tniemy w długie paski. Cebulę tniemy w czwórki, por tniemy w talarki, a seler w zależności od wielkości tniemy w półtalarki lub ćwierćtalarki.

Gotujemy wywar z włoszczyzny- bulion warzywny

Przygotowane warzywa wkładamy do wysokiego garnka i zalewamy odmierzoną ilością zimnej wody. Gotujemy pod pokrywką. Gdy woda zacznie wrzeć, zmniejszamy płomień, tak aby wywar delikatnie pykał i gotujemy przez około jedną godzinę.

Pod koniec gotowania solimy do smaku. Gotowy wywar z włoszczyzny odcedzamy. Mamy gotowy bulion warzywny

bulion warzywny- wywar z włoszczyzny, jak zrobić
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play