Tradycyjne ciasto z owocami (jeżyna, malina, wiśnia)

ciasto z owocami, jeżyna, malina, wiśnia

Szybkie ciasto z owocami oparte jest na tradycyjnym przepisie, do którego oprócz świeżych owoców potrzebujemy mąkę pszenną, proszek do pieczenia, masło, smalec, słodką gęstą śmietanę, żółtka, cukier. Owoce dobrze jest dobrać różnorodne pod względem smaku na przykład jeżyna, malina, wiśnia. Owoce pestkowe drylujemy przed ułożeniem na ciasto.

Ciasto owocowe będziemy mieć gotowe bardzo szybko. Czas zagniatania ciasta, to około 5 minut, pieczenie ciasta to około 40 kolejnych minut. Piekarnik rozgrzewamy do temperatury 180°C

Przepis na cisto z owocami

przepis na cisto z owocami

Jak zrobić ciasto z owocami ?

Mąkę przesiewamy wraz z dwoma czubatymi łyżeczkami proszku do pieczenia. Pół kostki masła z przesianą mąką. Rozdrabnianie masła w mące ułatwimy sobie długim nożem. Oddzielamy trzy żółtka i ucieramy je z odmierzoną ilością cukru. Dodajemy do mąki. Całość mieszamy siekając długim nożem.

jak zrobić ciasto z owocami

Do całości dodajemy łyżkę smalcu i 3 łyżki gęstej słodkiej śmietany. Całość dokładnie mieszamy i wyrabiamy ciasto. Wyrobione ciasto odkładamy na kilka minut aby odpoczęło. Owoce płuczemy, a wiśnie dodatkowo drylujemy

ciasto z owocami malina jeżyna wiśnia

Rozgrzewamy piec do temperatury 180 °C. Blachę wykładamy papierem do pieczenia, na którym układamy ciasto. Na cieśnie w losowy sposób układamy owoce.

ciasto owocowe

Ciasto z owocami pieczemy przez około 40- 45 minut do zezłocenia.

ciasto z owocami przepis
Smacznego
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play