Fasolka szparagowa z bułką tartą

Przepis na fasolkę szparagową z bułka tartą jest bardzo prostym przepisem. To danie z fasolki szparagowej najłatwiej jest zrobić w porze letniej, kiedy to fasolka jest dostępna w świeżych strąkach. W pozostałych porach roku zostaje nam do dyspozycji mrożona fasolka szparagowa. Fasolka szparagowa żółta czy też fasolka szparagowa zielona powinna być wybierana do gotowania świeża i niełykowata. Mając przydomowy ogródek strąki fasoli powinno się zrywać poranna porą. Strąki fasoli szparagowej nie mogą zawierać wykształconych ziaren. Fasolka szparagowa ma bardzo mały indeks glikemiczny, IG fasolki szparagowej wynosi 15, co ma znaczenie w diecie osób cierpiących na cukrzycę.

fasolka szparagowa z bułką tartą

Fasolka szparagowa gotowanie

Jak gotować fasolkę szparagową? Gotowanie fasoli szparagowej nie trwa długo. Do gotowanie fasolki szparagowej wybieramy jędrne, świeże strąki, z których po opłukaniu odcinamy obie końcówki i zrywamy włóknisty brzeg strąka. Gdy mamy fasolkę szparagową mrożoną, to strąki są już pozbawione łykowatych końcówek i włóknistego brzegu. Spora część pracy nam odpada, taką fasolkę wystarczy odmrozić.

Ile gotować fasolkę szparagową?

Świeże strąki fasoli gotujemy w osolonym wrzątku przez około 5 minut, tak aby zachować delikatną twardość strąka fasoli. Na pół kilograma fasolki szparagowej dajemy 1 litr wody i jedną płaska łyżkę soli.

Fasolka szparagowa przepis

fasolka szparagowa przepis

Przepis na fasolkę szparagową z bułką tartą zawiera proporcje na około 0,5 kg strąków fasolki szparagowej (czytaj więcej)

Jak zrobić fasolkę szparagową?

Świeże strąki fasoli płuczemy, odcinamy łykowate oba końce i usuwamy włóknisty brzeg. Doprowadzamy do wrzątku osoloną wodę. Wrzucamy fasolkę i gotujemy bez przykrycia przez około 5 minut.

jak zrobić fasolkę szparagową

Na dużej patelni roztapiamy dwie łyżki masła, dodajemy dwie łyżki bułki tartej. Całość mieszamy. Panierkę do fasolki szparagowej podsmażamy do zezłocenia tartej bułki. Odcedzamy strąki fasoli.

fasolka szparagowa w tartej bułce

Gorące strąki fasoli dodajemy do gorącej panierki i dokładnie mieszamy. Fasolka szparagowa w tartej bułce jest gotowa. Tak przygotowana fasolka szparagowa wyśmienicie smakuje z chłodnym kefirem. Smacznego

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play