Gulasz z kurczaka w sosie śmietanowo koperkowym

gulasz z kurczaka w sosie śmietonowo koperkowym

Jedną z wersji gulaszu z drobiu, jest gulasz z piersi kurczaka w sosie śmietanowo koperkowym. Jest to danie szybkie w przygotowaniu, łatwe do przyrządzenia i delikatne w smaku. Mięso z piersi kurczaka smaży się bardzo szybko. Przygotowanie sosu koperkowego też nie wymaga dużo czasu. Gulasz z kurczaka w delikatnym sosie śmietanowo koperkowym jest pomysłem na szybki obiad.

Jak zrobić gulasz z kurczaka ?

Do gulaszu potrzebujemy pierś z kurczaka, śmietanę 18%, mąkę pszenną, świeży koperek, pieprz czarny mielony (najlepiej świeżo zmielony), sól, olej roślinny lub oliwę. Podane ilość składników w przepisie pozwalają zrobić 6- 8 porcji gulaszu

Składniki na gulasz z kurczaka w sosie śmietanowo koperkowym

składniki na gulasz z kurczaka w sosie śmietanowo koperkowym

Przygotowujemy mięso na gulasz

Filet z piersi z kurczaka płuczemy i usuwamy ewentualne ścięgna i błony.

składniki na gulasz z kurczaka w sosie śmietanowo koperkowym

Filet z kurczaka tniemy w wąskie paski w poprzek włókien, a następnie w niewielką kostkę. Na tym etapie dobrze jest przygotować również koperek. Koperek płuczemy, osuszamy i drobno siekamy. Posiekany koperek przesypujemy do osobnego naczynia lub zostawiamy na desce.

Smażymy mięso na gulasz z kurczaka

Do głębokiego garnka lub do szerokiej pojemnej patelni wylewamy olej, tak aby przykryć dno cienką warstwą oleju. Olej rozgrzewamy i wrzucamy kostki mięsa.

mięso na gulasz z kurczaka

Początkowo całość energicznie mieszamy, zmniejszamy ogień pod naczyniem i smażymy kostki mięsa, do momentu kiedy się nie zabielą i nie zmiękną.

Jak zrobić sos śmietanowo koperkowy ?

Do miseczki dodajemy 3- 4 łyżki stołowe śmietany 18%. Śmietanę rozprowadzamy w niewielkiej ilości zimnej przegotowanej wody (około 1-2 łyżki stołowe). Dodajemy czubatą stołową łyżkę mąki. Całość dokładnie rozbijamy trzepaczką, tak aby powstała jednolita, aksamitna masa bez mącznych grudek.

sos śmietanowo koperkowy

Rozprowadzoną mąkę w śmietanie powoli wlewamy do wciąż smażącego się mięsa na małym ogniu. U waga, podczas wlewania sosu musimy go mieszać, tak aby śmietana się nie zważyła.

jak zrobić sos śmietanowo koperkowy

Gdy sos jest już rozprowadzony w mięsie dodajemy przyprawy.

Gotujemy jeszcze 2-3 minuty i możemy dodać posiekany koperek. Całość dokładnie mieszamy. Sos koperkowy na śmietanie jest gotowy.

sos koperkowy na śmietanie

Gulasz z kurczaka w sosie śmietanowo koperkowy podajemy tak jak lubimy. Smacznego

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play