Kapusta kiszona zasmażana

Jest to przepis na tradycyjną kapustę (czytaj więcej) kiszoną zasmażaną tak jak na Śląsku. Kiszona kapusta zasmażana jest smacznym dodatkiem do mięs, na przykład do kotletów schabowych, duszonych żeberek czy też golonki lub rolad mięsnych.

kapusta kiszona zasmażana przepis

Kapusta zasmażana zrobiona z kiszonej kapusty nie wymaga wyszukanych dodatków czy też przypraw. Oprócz kiszonej kapusty potrzebujemy cebulę, kminek mielony, trochę tłuszczu (najlepiej smalec ewentualnie olej roślinny), sól i cukier do smaku, odrobinę mąki pszennej.

Kapusta kiszona zasmażana przepis

kapusta kiszona zasmażana przepis

Proporcje podane są na pół kilograma kiszonej kapusty

Jak zrobić kiszoną kapustę zasmażaną ?

Przygotowaną porcję kiszonej kapusty wykładamy na sito i odsączamy.

kapusta kiszona, kiszona kapusta

Kwasu z kiszonej kapusty nie wylewamy. Może się przydać do zakwaszenia już zasmażonej kiszonej kapusty, co zależy od naszych gustów smakowych.

Odsączoną kiszoną kapustę przekładamy do wysokiego rondla i zalewamy wodą, tak aby kapustę przykryć. Dodajemy łyżeczkę kminku mielonego. Kapustę gotujemy do miękkości na niewielkim ogniu pod pokrywką. Czas gotowania to około 40- 50 minut.

W między czasie gotowania kiszonej przygotowujemy zasmażkę do kapusty. Obieramy cebulę i kroimy na drobno. Na patelni rozgrzewamy tłuszcz, na którym zeszklimy cebulę. Gdy cebula będzie już szklista, dodajemy łyżkę mąki. Całość mieszamy na niewielkim ogniu do momentu uzyskania jasnozłotego koloru mąki. Mąka wtedy nie jest gorzkawa w smaku.

Gotową zasmażkę dodajemy do delikatnie gotującej się kiszonej kapusty

zasmazka do kiszonej kapusty

Mieszamy i dodajemy cukru i soli do smaku. Jeżeli uznamy, że kapusta jest zbyt mało kwaśna, to dodajemy do smaku wcześniej odlany kwas. Kapustę zasmażamy do uzyskania miękkości i odparowania wody. Kapusta zasmażana jest gotowa.

kapusta kiszona zasmażana do żeberek

Smacznego

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play