kisiel malinowy

Kisiel

Kisiel, to deser który można zrobić bardzo szybko w warunkach domowych. Owocowy kisiel domowy zrobimy na przecierze z owoców, który zagęszczamy skrobią ziemniaczaną lub kukurydzianą. W okresie letnim mamy dostęp do wielorakich świeżych owoców. Najłatwiej i najszybciej jest przygotować przecier z owoców jagodowych (truskawki, maliny, poziomki itp.) Domowy kisiel łatwo nam żeluje w pokojowych warunkach, tak jak kisiel z torebki.

Jak zrobić kisiel ?

Naturalny kisiel malinowy w przygotowaniu nie jest czasochłonny i nie jest trudny do wykonania. Osoby, które mają dostęp do własnych malin rosnących w przydomowych ogródkach, mają pewność o jakości dodawanych owoców malin. Co w dzisiejszych czasach ma duże znaczenie.

Czas wykonania deseru, bez wliczania obierania krzaków malin (więcej o malinach) i wykonania dodatków smakowych (na przykład naturalnej bitej śmietany), wynosi około 35 minut.

Jak zrobic kisiel domowy ?

Rozpoczynamy od przygotowania owoców, w tym przypadku malin. Gdy mamy pewność, że maliny nie są pryskane, nie są brudne i zarobaczone, to ich nie płukamy

Przygotowanie malin na kisiel  malinowy

Proces płukania tak delikatnych owoców cześciowo pozbawia je wartości odżywczych

Kisiel przepis

Domowy kisiel malinowy na dwie duże porcje lub cztery mniejsze przygotujemy z

Przepis na naturalny domowy kisiel malinowy

Przepis na naturalny domowy kisiel malinowy

Przesypujemy maliny do głębokiego garnka i zalewamy odmierzoną ilością wody. Całość zagotowujemy. Gdy kąpiel malinowa zawrze, zmniejszamy płomień i gotujemy na małym ogniu do momentu rozgotowania malin.
Gdy maliny są rozgotowane- dodajemy przygotowaną ilość cukru. Mieszamy do momentu rozpuszczenia cukru.

W międzyczasie w chłodnej wodzie rozpuszczamy skrobię kukurydzianą lub ziemniaczaną w stosunku 1:1 (jedna łyżeczka skrobi na jedną łyżeczkę wody).

Rozpuszczoną skrobię dodajemy do gotujących się malin. Całość dokładnie mieszamy i gotujemy do dwóch- trzech minut na małym ogniu.

Rozpuszczoną skrobię dodajemy do gotujących się malin

Gotowy ciepły kisiel rozlewamy do przygotowanych naczyń. Po ostygnięci, malinowy kisiel wzbogacamy przygotowanymi dodatkami.

jak zrobic naturalny kisiel malinowy

Smacznego

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play