Łazanki. Przepis na łazanki

Sprawdzony przepis na łazanki bazuje na tradycyjnym przepisie kuchni polskiej na łazanki z kapusta i mięsem. Oparty jest na pięciu składnikach: białej kapuście, mięsie, makaronie, cebuli i smalcu oraz dwóch przyprawach: soli i pieprzu. Do tradycyjnych łazanek z kapustą nic więcej nie trzeba. Smalec możemy zastąpić olejem, z tym że temperatura roztopionego smalcu jest większa, co ułatwia duszenie kapusty w podsmażonej cebuli.

Łazanki. Przepis na łazanki

Jakie mięso do łazanek?

Łazanki z mięsem wymagają użycia już wcześniej ugotowanego mięsa. Do łazanek najlepiej sprawdza się mięso drobiowe z kurczaka, a jeszcze lepiej z indyka. Mięso gotujemy w wyrze mięsno- warzywnym na przykład do rosołu czy też zupy pomidorowej. Tak gotowane mięso przejdzie smakami warzyw i przypraw użytych do gotowania bulionu.

Przepis na łazanki z kapustą i mięsem

przepis na łazanki z kapustą i mięsem

Łazanki z młodej kapusty zrobimy trzymając się proporcji wagowej na jedną część wagową kapusty przypada pół części wagowej mięsa i pół części wagowej makaronu

Łazanki składniki:

Jak zrobić łazanki?

Łazanki z białej kapusty rozpoczniemy od zagotowania kapusty. Kapustę w całości zanurzoną w wodzie doprowadzamy do wrzenia i zagotowujemy prze kilka minut, tak aby kapusta zmiękła.

jak zrobić łazanki

Zabieg ten ułatwi krojenie kapusty oraz jej duszenie. Kapustę szatkujemy na drobno

młoda kapusta do łazanek

Na szerokiej patelni lub w głębokim rondlu rozgrzewamy smalec, na którym podsmażamy drobno pokrojoną cebulę. Cebule podsmażamy do zezłocenia. Do podsmażonej cebuli dodajemy pokrojoną kapustę.

Dokładnie mieszając całość dusimy do momentu lekkiego zbrązowienia kapusty. Dodajemy ugotowane, oddzielone od kości i skrojone na drobno mięso.

łazanki z mięsem

Przyprawiamy do smaku solą i mielonym pieprzem. Całość mieszamy i smażymy przez około 10 minut. W tym czasie gotujemy makaron, który bezpośrednio po ugotowaniu dodajemy do farszu. Mieszamy i trzymamy na ogni przez 2- 3 minuty.

łazanki z mięsem i kapustą

Łazanki z młodej kapusty i mięsem są gotowe. Smacznego

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play