Marchewka z groszkiem

marchewka z groszkiem do obiadu

Marchewka do obiadu może być podana na kilka sposobów. Witaminy w marchewce, takie jak witamina C, B6, E i K oraz przeciwutleniacze zawarte w marchwi, sprawiają, że marchew ma duże wartości odżywcze. Beta karoten (przeciwutleniacz) zawarty w marchewce poprawia wzrok, odporność organizmu oraz opaleniznę. Marchewka jest delikatnie słodkim warzywem, co oznacza, że łatwo się komponuje z innymi smakami.

Groszek z marchewką

Marchewka duszona z groszkiem jest łatwa do zrobienia. Marchewkę możemy mieć surową lub kupioną gotowaną na parze, co skróci czas przygotowania sałatki marchewki i groszku. W przypadku surowej marchewki kroimy ją w kostkę i gotujemy w niewielkiej ilości osolonej wody. Oprócz marchewki potrzebujemy zielonego groszku konserwowego, masła, mąki pszennej, cytryny, cukru i soli. Marchewki i groszku wagowo potrzebujemy w stosunku około dwa do jeden (2 : 1). Z puszki od większości producentów zielonego groszku konserwowego, po odsączeniu zalewy, otrzymamy około 240 g groszku. Gotową marchewkę z groszkiem do obiadu podajemy na ciepło.

Marchewka z groszkiem przepis

Podany przepis na marchewkę z groszkiem wystarczy na 6- 8 porcji

marchewka z groszkiem przepis

Jak zrobić marchewkę z groszkiem ?

Do głębokiego rondla dajemy 3- 4 łyżki stołowe wody. Wodę zagotowujemy i wsypujemy marchewkę gotowaną na parze. Całość mieszamy do zagrzania marchwi.

Jak zrobić marchewkę z groszkiem

Zielony groszek konserwowy odsączamy i dodajemy do marchwi. Marchew z groszkiem dusimy na niewielkim ogniu przez około 10 minut

Zasmażka do marchewki z groszkiem

W międzyczasie gdy marchewka z groszkiem się dusi, na patelni rozpuszczamy jedną łyżeczką masła.

roztapiamy masło do marchewki z groszkiem

Do roztopionego masła dodajemy dwie łyżeczki mąki pszennej. Energicznie mieszamy do lekkiego zezłocenia mąki.

zasmażka do marchewki z groszkiem

Gotową zasmażkę dodajemy do duszącej się marchewki z groszkiem i dokładnie mieszamy. Całość doprawiamy sokiem z cytryny, cukrem i solą do smaku. Dusimy jeszcze przez około trzy minuty.

Marchewka z groszkiem jest gotowa.

salatka z marchewki i groszku do obiadu

Smacznego

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play