prosty przepis na pastę rybną z tuńczyka i białego sera

© przepismamy.com

Strona główna
Zupy, sosy
Dania mięsne
Dania rybne
Ciasta i desery
Sałatki
Placki, racuchy, pizze, naleśniki
Konfitury, dżemy, przeciery

Pasta z tuńczyka i białego serka

Danie bardzo proste do przygotowania i szybkie w wykonaniu. Smakuje każdemu- dużemu i małemu, zwłaszcza w okresie późnojesiennym i zimowym, kiedy to ilość naturalnego światła słonecznego jest na naszej półkuli ograniczona. Wynika to z faktu, że naszemu organizmowi brakuje witaminy D wytwarzanej przez każdego z nas pod wpływem naturalnego oświetlenia. Tuńczyk zawiera duże ilości witaminy D, zaś serek jest źródłem białka mleka.

© przepismamy.com

Do przygotowania polecamy naturalny serek śmietankowy z Piątnicy, który ma gwarancję producenta, że nie zawiera produktów GMO (jest wytwarzany z mleka od krów karmionych paszami bez GMO)

Pasta z tuńczyka i serka białego. Składniki

© przepismamy.com

Przygotowanie tuńczyka i serka

Lekko otwieramy puszkę tuńczyka i odlewamy sos jaki się w puszce znajduje. Otwieramy opakowanie serka i odsączamy z sera serwatkę, która zbiera się w nim w sposób naturalny.

© przepismamy.com

Całość wykładamy do głębokiego naczynia. Specjalnie dobieramy głębokie naczynie, ponieważ będzie wygodniej mieszać składniki.

Przygotowanie cebuli i lubczyku

Lubczyk płuczemy pod bieżąca wodą, a cebulę obieramy. Obraną cebulę drobno siekamy. To samo robimy z lubczykiem.

© przepismamy.com

Łączymy składniki

Zanim dodamy posiekanej cebuli i posiekanego lubczyku, tuńczyk i ser dokładnie mieszamy. Wsypujemy posiekaną cebulę. Całość mieszamy. Posiekany lubczyk dodajemy na końcu.

© przepismamy.com

Gotowa pasta wyśmienicie smakuje na świeżym pieczywie bez masła. Opisana ilości składników pozwala przygotować porcję na jedno śniadanie czteroosobowej rodziny (dwoje dorosłych + dwójka dzieci)

© przepismamy.com

Pastę z tuńczyka i serka można bez obawy przechowywać w lodówce przez jedną dobę. Smacznego