Pasta z tuńczkiem i białym serem

ser do pasty z tuńczyka

Pasta rybna z serem, to danie bardzo proste do przygotowania i szybkie w wykonaniu. Smakuje każdemu- dużemu i małemu, zwłaszcza w okresie późnojesiennym i zimowym, kiedy to ilość naturalnego światła słonecznego jest na naszej półkuli ograniczona. Wynika to z faktu, że naszemu organizmowi brakuje witaminy D wytwarzanej przez każdego z nas pod wpływem naturalnego oświetlenia. Tuńczyk zawiera duże ilości witaminy D, zaś serek jest źródłem białka mleka.

Do przygotowania polecamy naturalny serek śmietankowy z Piątnicy, który ma gwarancję producenta, że nie zawiera produktów GMO (jest wytwarzany z mleka od krów karmionych paszami bez GMO)

Jak zrobić pastę z tuńczyka ?

Potrzebujemy mięso z konserwowego tuńczyka, serek biały, cebulę i opcjonalnie świeżą natkę pietruszki lub lubczyku. I to wszystko, nic więcej. Żadnych przypraw, żadnej soli. Taka pasta rybna tuńczykiem jest delikatna w smaku.

Pasta z tuńczykiem przepis

Składniki
Pasta z tuńczyka i serka białego. Składniki

Przygotowanie tuńczyka i serka

Lekko otwieramy puszkę tuńczyka i odlewamy sos jaki się w puszce znajduje. Otwieramy opakowanie serka i odsączamy z sera serwatkę, która zbiera się w nim w sposób naturalny.

Przygotowanie tuńczyka i serka

Całość wykładamy do głębokiego naczynia. Specjalnie dobieramy głębokie naczynie, ponieważ będzie wygodniej mieszać składniki.

Przygotowanie cebuli i lubczyka

Lubczyk płuczemy pod bieżąca wodą, a cebulę obieramy. Obraną cebulę drobno siekamy. To samo robimy z lubczykiem.

Przygotowanie cebuli i lubczyka

Łączymy składniki

Zanim dodamy posiekanej cebuli i posiekanego lubczyku, tuńczyk i ser dokładnie mieszamy. Wsypujemy posiekaną cebulę. Całość mieszamy. Posiekany lubczyk dodajemy na końcu.

tuńczyk i ser dokładnie mieszamy

Pasta rybna z tuńczyka wyśmienicie smakuje na świeżym pieczywie bez masła. Opisana ilości składników pozwala przygotować porcję na jedno śniadanie czteroosobowej rodziny (dwoje dorosłych + dwójka dzieci)

tuńczyk i ser gotowa pasta

Pastę z tuńczyka i serka można bez obawy przechowywać w lodówce przez jedną dobę. Smacznego

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play