Pierś z kurczaka w panierce z parmezanem

pierś z kurczaka w panierce z parmezanem- przepis na szybki obiad

Pierś z kurczaka w postaci kotleta może być podana na wiele sposobów. Ten przepis bazuje na panierce z parmezanem, a całość jest smażona na patelni. Stąd też musimy tak przygotować filet z kurczaka, aby podczas smażenie nie został wysuszony lecz zachował soczystość. Przygotowując kotlet z piersi kurczaka, nie możemy mięsa nadmiernie ubić. Filet należy tak rozciąć, aby był grubości w granicach jednego do półtora centymetra. W tej części w której jest grubszy, delikatnie go rozbijamy tłuczkiem, ale nie tak jak schab. Filet z kurczaka jest delikatnym mięsem, nadmierne ubijanie piersi rozbije włókna mięsa, i kotlet z kurczaka nie będzie się trzymać razem

Ser parmezan (nie tylko parmezan) należy do serów twardy i bardzo łatwo jest go utrzeć. Jest smaczny i dość dużo zawiera tłuszczu, co ułatwia smażenie. Użyty do panierki pozwoli zamknąć soki z mięsa wewnątrz tak przygotowywanego kotleta. Ze względu na to, że filet z kurczaka będziemy smażyć na patelni, a nie zapiekać w piekarniku na pergaminie, do panierki użyjemy mąki pszennej, która sprawi, że panierka będzie lepiej się trzymać mięsa.

Ze względu na delikatność mięsa z piersi kurczaka, smażenie nie jest czasochłonne. Przygotowanie panierki też niedługo trwa- dłużej schodzi z ziemniakami. Stąd też, filet z kurczaka w panierce z parmezanem jest pomysłem na szybki obiad i bardzo smaczną wersję kotletów. Ważne- smakuje dzieciom

Przepis na filet z kurczaka w panierce z parmezanem

kurczak w panierce z parmezanem- przepis

Jak przygotować pierś z kurczaka?

Filety z piersi kurczaka płuczemy. Usuwamy ewentualne ścięgna. Kroimy wzdłuż na dwie części, w mirę tej samej grubości. Mięso obsuszamy papierowym ręcznikiem.
filety z kurczaka w panierce z parmezanem
Kotlety w grubszej części delikatnie rozbijamy, tak aby grubość mięsa nie była mniejsza niż jeden centymetr, a włókna mięsa się nie rozpadły. Cieńsze filety w trakcie smażenia wyschną, a ich końcówki się przypalą.

Przyprawiamy filet z piersi kurczaka

Filety układamy na desce i oprószamy z obu stron wymieszanymi przyprawami. Uwaga, mięsa nie solimy na tym etapie. Sól rozpuścimy w jajku.
kurczak w panierce z parmezanem- przyprawy
Każdy z przygotowanych kotletów obtaczamy w mące
kurczak w panierce z parmezanem- mąka
Filety odstawiamy na kilka minut.
Mieszamy ze sobą tartą bułkę i starty ser parmezan
panierka z parmezanem

Panierujemy filet z kurczaka

W głębokiej, niewielkiej misce rozbijamy jajko. Do jajka dodajemy przygotowaną ilość soli oraz jedną łyżeczkę mleka. Całość dokładnie mieszamy, tak aby sól się rozpuściła, a żółtko wymieszało z białkiem. W tak przygotowanym jajku kolejno zanurzamy filety, które następnie dokładnie obtaczamy w rozmieszanej bułce i parmezanie.

panierka z parmezanem

Smażymy filety z kurczaka

Na patelnię wylewamy olej, tak aby utworzył warstwę o grubości około 3 do 5 mm. Rozgrzewamy, i jeżeli będzie to olej kujawski na bazie przypraw, to sygnałem, że olej jest dobrze rozgrzany będzie delikatnie zmieniający się kolor czosnku w ciemnozłoty. Uwaga, nie należy przesadzić z rozgrzewaniem- czosnek jak i inne przyprawy może nam się przypalić. Położenie na patelni przygotowanych kotletów obniży temperaturę oleju, a przyprawy w nim zawarte nie przypalą się.
Filety smażymy po około 3 minut z każdej strony.
filet z kurczaka w panierce z parmezanem, szybki obiad
Gotowe. Smacznego
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play