Pomidorowa na szybko

Zupa pomidorowa na szybko zrobiona z tego przepisu jest również zupą wegańską. Do pomidorowej na szybko nie potrzebujemy rosołu czy też wywaru mięsno- warzywnego robionego w trakcie gotowania zupy pomidorowej. Passata pomidorowa zastąpi koncentrat pomidorowy czy też świeże pomidory. Warzywa użyjemy w postaci suszonej mieszanki warzywnej

zupa pomidorowa na szybko

Aby nasza zupa pomidorowa szybko się ugotowała i była przy tym wegetariańska, mięso zostaje zastąpione niewielka ilością masła klarowanego. Zupę pomidorową z ryżem czy też zupę pomidorową z makaronem ugotowaną według tego przepisu możemy podać jako zupę czystą lub zabieloną. Passata pomidorowa mutti lub passata pomidorowa z Łowicza dostępne są w sklepach w opakowaniach o pojemności takiej jaką potrzebujemy do naszego przepisu na pomidorową.

Szybka zupa pomidorowa przepis

Składniki na szybką zupę pomidorową

Składniki na szybką zupę pomidorową

Jak zrobić pomidorową ?

Cebulę obieramy i kroimy na drobno. W głębokim garnku, w którym będziemy gotować zupę pomidorową roztapiamy łyżkę stołową masła klarowanego i szklimy skrojoną cebulę.

Jak szybko zrobić pomidorową

Zeszkloną cebulę zalewamy 1,5 litrami przegotowaną letnią wodą. Dodajemy dwie garście suszonych warzyw oraz przygotowane przyprawy (bez soli, sól na końcu dodamy, w mieszance warzywnej jest suszony seler, który ma słony posmak)

warzywa do pomidorowej

Całość mieszamy i doprowadzamy do wrzenia. Zmniejszamy płomień tak aby zupa lekko bulgotała. Dodajemy passaty pomidorowej.

passata do pomidorowej

Smakujemy zupę i oceniamy czy nie trzeba dodać jednej- dwóch małych łyżeczek cukru, aby złagodzić ewentualną goryczkę pomidorów. Solimy do smaku. Dokładnie mieszamy i zagotowujemy. Praktycznie pomidorowa już w tej chwili jest ugotowana- nie powinno to zając więcej czasu niż 15 minut.

Jak zabielić zupę pomidorową ?

Naszą zupę pomidorową zabielimy nie używając śmietany. Do czterech stołowych łyżek jogurtu naturalnego dodajemy jedną stołowa łyżkę mąki pszennej

Jak zabielić zupę pomidorową

Mąkę rozprowadzamy w jogurcie i dodajemy pół chochelki zupy pomidorowej. Zwróć uwagę aby dodawana zupa nie była wrząca

zabielanie jogurtem

Wszystko dokładnie mieszamy (najlepiej trzepaczką do ubijania białek).Zmniejszamy płomień pod zupa do minimum i powoli wlewamy do reszty zupy cały czas mieszając.

zabielanie jogurtem zupy pomidorowej

Zabieloną zupę pomidorową doprowadzamy do zagotowania i wyłączamy. Pomidorową podajemy z ryżem lub makaronem

szybk azupa pomidorowa bez mięsa

Smacznego.

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play