Racuchy z jabłkami

Prosty przepis na racuchy z jabłkami wymaga użycia mąki, mleka, wody, jajek, jabłek i oleju do smażenia. Prosty przepis na racuchy w wersji tradycyjnej nie wymaga proszku do pieczenia, sody oczyszczonej czy też cukru. Słodki smak otrzymamy z jabłek, które w tradycyjnym przepisie nie ucieramy ale tniemy w plasterki o grubości około pół centymetra.

racuchy z jabłkami

Jeżeli jednak lubisz bardziej słodko niż naturalna słodkość jabłka, to możesz do otrzymanej masy dodać 1 łyżeczkę cukru waniliowego i 1 łyżeczkę cukru zwykłego. Soda oczyszczona do racuchów tradycyjnych jest niepotrzebna. Nie musimy mieć spulchnionego ciasta w domowych racuchach. Takie racuchy z jabłkami są zdrowsze, co ma znaczenie gdy podajemy racuchy małym dzieciom.

Przepis na racuchy tradycyjne nie wymaga wyszukanych składników. Wystarczy mleko, woda, mąka, jabłka, jaja i olej do smażenia.

Racuchy przepis

Z podanej ilości składników otrzymamy około 20 racuchów. Proporcje składników są dobrane na cztery średniej wielkości jabłka. Ciasto na racuchy wymaga użycia

Racuchy przepis

Jak zrobić racuchy z jabłkami ?

Robienie racuchów zaczniemy od zrobienia ciasta na racuchy. Jabłka przygotujemy po zrobieniu ciasta (w tym czasie ciasto odpocznie).

Rozbijamy trzepaczką trzy jajka

jak zrobić racuchy z jabłkami

Stopniowo wlewamy mleko i wodę. Całość dokładnie rozbijamy trzepaczką

jak zrobić domowe racuchy z jabłkami

Dobre ciasto na domowe racuchy tradycyjne powinno mieć konsystencje gęstą i lejącą, ale nie ciężką. Mąkę dodajemy stopniowo i na końcu po rozbiciu jajek i rozmieszaniu ich z mlekiem i wodą.

ciasto na racuchy z jabłkami

W trakcie dodawanie mąki należy energicznie trzepać powstając ciasto na racuchy, tak aby możliwie jak najwięcej napowietrzyć ciasto. Dobre napowietrzenie zastępuje dodawanie sody oczyszczonej. Uwięzione pęcherzyki powietrza w cieście podczas smażenia będą pęcznieć, przez co racuszki będą naturalnie spulchnione.

Obieramy jabłka, które kroimy w talarki o grubości około pół centymetra.

jabłka na racuchy

Wylewamy olej na patelnię w takiej ilości aby powstała warstwa o grubości 3- 4 milimetrów. Olej dobrze rozgrzewamy.

Talarki z jabłek w całości zanurzamy w cieście

talarki jabłka na racuchy

… i smażymy

Jak smażyć racuchy z jabłkami ?

jak smazyc racuchy

Racuchy z jabłkami smażymy obustronnie do zezłocenia po około 3 minuty z każdej stronny

jak smażyć racuchy z jabłkami

Tradycyjne racuchy z jabłkami mamy gotowe. Możemy je podać bez dodatków lub z niewielką ilością domowego dżemu. Smacznego.

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play