Sałatka jarzynowa

Prosta, smaczna, tradycyjna polska sałatka na imprezę zrobiona z kilku rodzajów świeżych warzyw, groszku konserwowego i opcjonalnie kukurydzy konserwowej, ogórków kiszonych lub konserwowych, niewielkiej ilości majonezu, pieprzu i soli smakuje większości, w tym dzieciom.

sałatka jarzynowa, sałata jarzynowa

Sałatka jarzynowa nabiera lepszego smaku po paru godzinach od przygotowania. Najlepiej gotową sałatkę jarzynową jest odstawić na noc do lodówki i podać na drugi dzień. Smaki warzyw i pozostałych składników sałatki wzajemnie przejdą.

Przygotowanie pysznej sałatki jarzynowej, nie wliczając czasu na ugotowanie warzyw, to około 30- 40 minut. Pracę przyspieszy krajalnica do sałatki jarzynowej, która ułatwia krojenie warzyw w kostkę. Maszynka do krojenia warzyw na sałatkę nie jest konieczna, wystarczy dobry średniej wielkości ostry nóż i cierpliwy mąż ;)

Przepis na sałatkę jarzynową

przepis na sałatkę jarzynową
Proporcje podane na około 0,5 kg ziemniaków. Tradycyjna salatka warzywna powstanie z poniższych składników:

Jak zrobić sałatkę warzywną?

Sałatka warzywna wymaga czasu na ugotowanie i ostudzenie warzyw i jaj. Warzywa gotujemy wszystkie razem w jednym garnku, w łupinach po ich umyciu. Warzywa gotujemy do miękkości, ale tak aby nie były zbyt miękkie.

jak zrobić sałatkę warzywną

Miękkość gotujących się warzyw najlepiej jest sprawdzać po miękkości ziemniaków. Jeżeli widelec wchodzi w ziemniak, to kończymy gotowanie warzyw. Jajka gotujemy na twardo. Po ostudzeniu warzyw obieramy je z łupin.

jak zrobić salatke jarzynową

Odsączamy groszek i kukurydzę konserwową

jak zrobić jarzynową

Ostudzone warzywa, jajka, ogórki konserwowe kroimy w kostkę w miarę tej samej wielkości i przekładamy do głębokiego naczynia.

warzywa do sałatki

Przyprawiamy sałatkę warzywną

Pokrojone warzywa mieszamy ze sobą. Dodajemy mielonego pieprzu i soli do smaku. Ponownie mieszamy dodając w porcjach przygotowana ilość majonezu

przyprawy do sałatki warzywnej

Gotową, wymieszaną i doprawioną sałatkę warzywną odstawiamy do lodówki na kilka godzin (a najlepiej na noc). Taka sałatka na imprezie, przyjęciu rodzinnym czy też na domowym stole będzie smakować najlepiej. Smacznego

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play