Sałatka z kurczaka curry z ryżem

Pyszne sałatki z kurczakiem są łatwe do przygotowania i robi się je stosunkowo szybko. Sałatka dietetyczna z kurczakiem powstanie na bazie jogurtu typu greckiego, ale równie dobrze możemy użyć majonezu w takiej samej ilości jak jogurtu. Przepis na sałatkę z ryżem i kurczakiem curry wymaga użycia ryżu, fileta z piersi kurczaka, jajek, kukurydzy, jogurtu typu greckiego, przyprawy curry, oliwy do smażenia oraz soli i pieprzu do smaku.

Sałatka z kurczaka curry

Przepis na sałatkę z kurczakiem curry i ryżem

Najlepsza sałatka z kurczakiem powstanie wtedy, gdy mięso z piersi kurczaka podsmażymy ale nie przesuszymy na patelni. Kawałki kurczaka smażymy do białości i jędrności. Tyle wystarczy, mięso z kurczaka nie musi `oddać wszystkich soków.

Sałatka z kurczaka i ryżem składniki

Sałatka z kurczaka i ryżem składniki

Sałatka z piersią kurczaka curry- jak zrobić ?

Filety z piersi kurczaka płuczemy, osuszamy, usuwamy ewentualne błony i tniemy w podłużne paski i na pół. Tak aby otrzymać małej wielkości frytki. W głębokiej misie rozrabiamy dwie łyżeczki przyprawy curry z jedną- dwiema stołowymi łyżkami oliwy. Wsypujemy do misy pocięte mięso z kurczaka i dokładnie mieszamy. Na głębokiej patelni rozgrzewamy jedną stołową łyżkę oliwy, na której smażymy kawałki kurczaka

Sałatka z piersią kurczaka curry- jak zrobić

W międzyczasie gotujemy na jajka na twardo oraz ryż. Jajka kroimy w kostkę, kukurydzę odsączamy. Ryż, posiekane jajka, kukurydzę i smażone kawałki kurczaka mieszamy ze sobą.

Sałatka z piersią kurczaka curry pyszna sałatka

Dodajemy 2- 3 czubate stołowe łyżki jogurtu greckiego

sałatka kurczak curry z ryżem

Mieszamy, dodajemy soli i pieprzu do smaku. Sałatka z kurczaka curry jest gotowa

sałatka kurczak curry z ryżem i kukurydzą

Sałatkę podajemy po 2- 3 godziny gdy przejdzie smakami. Smacznego

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play