Sznycle z indyka w panierce z curry i parmezanem

sznycle z indyka, curry

Indyk czy kurczak? Mięso z indyka ( indyk- czytaj więcej ) jest w smaku ciut słodsze niż z kurczaka- może to wynika ze sposobu hodowli drobiu ?- a tak samo delikatne, i o małej zawartości tłuszczu. Filety z indyka, czy też sznycle z indyka, prawie rozpadają się w dotyku, tak jak filety ze świeżej ryby. Ta cecha stawia ten rodzaj mięsa do tak zwanych szybkich dań i neutralnych smakowo- to znaczy, możemy zrobić szybki obiad, dietetyczny i pasujący do zestawu różnorakich przypraw- bardziej słodkich lub bardziej pikantnych. Jest to jedna z wersji potrawy ze sznycla z indyka.

Curry i parmezan

Curry przyprawa i ser parmezan, a raczej mieszanka przypraw w kompozycji o ostrym smaku i ser twardy, o słonym posmaku są uzupełnieniem nie tylko do mięs. Curry w potrawach daje kolor, pikantność oraz aromat. Ser parmezan jest nieco łagodniejszy niż nasz rodzimy oscypek- jest mniej słony i mniej szczypiący, ale jest serem o wyraźnym smaku. Przez co nadaj się jako dodatek wzmacniający smak, a w panierce jest również składnikiem wiążącym, tak jak jajko.

Ten przepis na sznycle z indyka w panierce pozwala zrobić danie szybko i bez kłopotu. W zależności od tego czy danie podajemy dzieciom czy dorosłym, musimy uwzględnić pikantność curry. Curry, jako przyprawa dodana w niewielkiej ilości, nie jest tak pikantna, jak aromatyczna i dająca kolor- dobrze jest przed użyciem przyprawy spróbować jej smak. Proporcje podane w tym przepisie, dają panierkę z curry i parmezanu delikatnie pikantną, zwartą i chrupiącą oraz aromatyczną.

Sznycle z indyka przepis na obiad

składniki na sznycle z fileta indyka

Jak zrobić sznycle z indyka

Usuwamy ewentualne błony i ścięgna z fileta z indyka. Filet płuczemy w zimnej wodzie i obsuszamy. Rozcinamy w poprzek włókien na kotlety o grubości nie mniejszej niż pół centymetra (cieńsze będą po usmażeniu suche).

jak zrobić sznycle z indyka

W sklepach możemy kupić już pocięte filety z indyka na sznycle, tak jak te na fotografii (kupione w Biedronce)

Gdy filety będą grubsze, delikatnie je ubijamy (nie rozbijamy). Filet z indyka jest delikatny. Przy ubijaniu musimy uważać aby sznycel się nam nie rozleciał.

Jak przygotować sznycle z indyka ?

Przygotowane przyprawy (bez soli) mieszamy ze sobą, na przykład w głebokim talerzu. Mięso oprószamy z obu stron przyprawami- na tym etapie nie solimy.

sznycle z fileta indyka w panierce

Oprószone mięso przyprawami obtaczamy w mące i odstawiamy.

sznycle z indyka jak przygotować

Sznycle z indyka w panierce z curry i parmezanu

Przygotowujemy panierkę z curry i sera parmezan. Odmierzoną ilość bułki tartej, sera parmezan i przyprawy curry dokładnie mieszamy ze sobą

pnierka curry parmezan

Rozbijamy jajko, dodajemy stołową łyżkę maślanki i półpłaskiej łyżeczki soli. Wszystko ze sobą dokładnie mieszamy.

Jako możemy rozbić w naczyniu, w którym wcześniej mieszaliśmy przyprawy- dokładnie wtedy je wykorzystamy.

pnierka do sznycli z indyka

Przygotowane sznycle z indyka zanurzamy w jaku i dokładnie obtaczamy w mieszance tartej bułki, przyprawy curry i sera parmezan.

sznycel z indyka w panierce curry i sera parmezan

Sznycle smażymy na dobrze rozgrzanym oleju, po około trzech minut z każdej strony, do zezłocenia.

jak usmażyć sznycel z indykagotowe sznycle z indyka

Sznycle z indyka w panierce curry z parmezanem mamy gotowe.

sznycel z indyka w panierce curry i sera parmezan
Smacznego.
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play