przepisy domowe jedzenie

Przepis na ziemniaki z grilla

Prosty przepis na ziemniaki z grilla

olej kujawski czosnek bazylia

Ziemniaki z grilla podane w prosty sposób, nie wymagają dużo naszego czasu w przyrządzaniu, ani większej uwagi podczas ich grillowani w trakcie spotkania towarzyskiego. Ziemniaki z grill przygotowane według tego przepisu zastąpią niezbyt zdrowe chipsy, a smakiem będą je przypominać. Są dobrym dodatkiem do wielu grillowanych mięs.

Słodkawy smak ziemniaków sprawia, że łatwo jest je podać bardziej lub mniej pikantnie. Ten przepis pozwoli podać ziemniaki z grilla o smaku słodkiej podwędzanej papryki z lekką czosnkową nutą z delikatnym aromatem rozmarynu.

Bazą do użytych przypraw jest rzepakowy olej kujawski z dodatkiem czosnku i bazylii. Niewielka ilość tego oleju i dodanych przypraw pozwoli nam zrobić zalewę na wzór marynaty do mięsa. Przyprawy jakie potrzebujemy to zioła prowansalskie, rozmaryn, słodka wędzona papryka, pieprz, sól i czosnek. Przygotowując zalewę do ziemniaków z grilla dobrze jest ją zrobić na kilka godzin przed grillowaniem, tak aby przyprawy uwolniły swój aromat.

Przyprawy na ziemniaki z grilla

przyprawy na ziemniaki z grilla Składniki podane na 1 kg ziemniaków

Przygotowanie zalewy na ziemniaki z grilla

Ząbki czosnku siekamy na drobno i rozcieramy z solą. Przygotowaną ilość przypraw przesypujemy do głębokiego naczynia, na przykład do głębokiej miseczki. Przyprawy mieszamy ze sobą i zalewamy odmierzona ilością oleju. zalewa na ziemniaki z grilla Całość ponownie mieszamy i odstawiamy na kilka godzin, tak aby przyprawy oddały swój aromat i smak.
Ziemniaki obieramy i w zależności od ich wielkości kroimy w ósemki lub szesnastki. Pokrojone ziemniaki powinny być grubości około jednego centymetra.
Cieńsze kawałki ziemniaków podczas grillowania mogą się nam wysuszyć, przez co stracą na smaku. Wymagają również większej uwagi- musimy częściej je mieszać. zalewa do ziemniaków na grilla Pokrojone ziemniaki przesypujemy do głębokiej misy. Zalewamy. Całość dokładnie mieszamy, tak aby olej z przyprawami pokrył ziemniaki z każdej strony.

Grillujemy ziemniaki

Ziemniaki oblane zalewą wykładamy na głębokie aluminiowe tacki bez dziurek. Brak dziurek zatrzyma nam zalewę w tacce, co zabezpieczy ziemniaki przed przypaleniem.

grillowane ziemniaki

Ziemniaki wykładamy tak, aby leżały dość luźno,i aby nie było trudności podczas ich mieszania.

Czas grillowania ziemniaków zależy od temperatury grilla. Przeważnie nie przekracza czterdziestu minut. Ziemniaki grillujemy do momentu uzyskania delikatnej złotawej chrupkiej skórki.

jak grillować ziemniaki

Grillowanie na bardzo mocnym żarze może spowodować przypalenie lub nadmierne wysuszenie. Smacznego