Ziemniaki z grilla

Ziemniaki na grilla podane w prosty sposób, nie wymagają dużo naszego czasu w przyrządzaniu, ani większej uwagi podczas ich grillowani w trakcie spotkania towarzyskiego. Ziemniaki z grilla przygotowane według tego przepisu zastąpią niezbyt zdrowe chipsy, a smakiem będą je przypominać. Grillowane ziemniaki dobrym dodatkiem do wielu grillowanych mięs. Prosty przepis na ziemniaki z grilla Słodkawy smak ziemniaków sprawia, że łatwo jest je podać bardziej lub mniej pikantnie. Ten przepis pozwoli podać ziemniaki z grilla o smaku słodkiej podwędzanej papryki z lekką czosnkową nutą z delikatnym aromatem rozmarynu.

Przepis na ziemniaki z grilla

Ziemniaki pieczone na grillu wymagają użycia niewielkiej ilości oleju, który jest bazą do użytych przypraw. Rzepakowy olej kujawski z dodatkiem czosnku i bazylii sprawdza się wyśmienicie. Niewielka ilość tego oleju i dodanych przypraw pozwoli nam zrobić zalewę na wzór marynaty do mięsa. Przyprawy jakie potrzebujemy to zioła prowansalskie, rozmaryn, słodka wędzona papryka, pieprz, sól i czosnek. Przygotowując zalewę do ziemniaków z grilla dobrze jest ją zrobić na kilka godzin przed grillowaniem, tak aby przyprawy uwolniły swój aromat.

Ziemniaki z grilla przepis

przyprawy na ziemniaki z grillaSkładniki podane na 1 kg ziemniaków

Jak zrobić ziemniaki z grilla ?

Ząbki czosnku siekamy na drobno i rozcieramy z solą. Przygotowaną ilość przypraw przesypujemy do głębokiego naczynia, na przykład do głębokiej miseczki. Przyprawy mieszamy ze sobą i zalewamy odmierzona ilością oleju.
zalewa na ziemniaki z grilla
Całość ponownie mieszamy i odstawiamy na kilka godzin, tak aby przyprawy oddały swój aromat i smak.

Jak przygotować ziemniaki na grilla

Ziemniaki obieramy i w zależności od ich wielkości kroimy w ósemki lub szesnastki. Pokrojone ziemniaki powinny być grubości około jednego centymetra.
Cieńsze kawałki ziemniaków podczas grillowania mogą się nam wysuszyć, przez co stracą na smaku. Wymagają również większej uwagi- musimy częściej je mieszać.
zalewa do ziemniaków na grilla
Pokrojone ziemniaki przesypujemy do głębokiej misy. Zalewamy. Całość dokładnie mieszamy, tak aby olej z przyprawami pokrył ziemniaki z każdej strony.

Grillujemy ziemniaki

Ziemniaki oblane zalewą wykładamy na głębokie aluminiowe tacki bez dziurek. Brak dziurek zatrzyma nam zalewę w tacce, co zabezpieczy ziemniaki przed przypaleniem.

grillowane ziemniaki

Ziemniaki wykładamy tak, aby leżały dość luźno,i aby nie było trudności podczas ich mieszania.

Czas grillowania ziemniaków zależy od temperatury grilla. Przeważnie nie przekracza czterdziestu minut. Ziemniaki grillujemy do momentu uzyskania delikatnej złotawej chrupkiej skórki. Ziemniaczki na grillu są gotowe.

jak grillować ziemniaki

Uwaga: Grillowanie na bardzo mocnym żarze może spowodować przypalenie lub nadmierne wysuszenie. Smacznego

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play