Zupa gulaszowa

Pyszna zupa gulasz, której głównym składnikiem jest mięso wieprzowe lub wieprzowo- wołowe lekko poduszone z warzywami, a potem gotowane w powstałym wywarze mięsno- warzywnym, jest łatwa do ugotowania i nie zawiera wyszukanych składników. W zależności od rodzaju mięsa zupa gulaszowa gotuje się krócej lub dłużej. Zupa gulaszowa z wołowiny jest mniej tłusta (użycie mięsa wołowego wydłuża gotowanie o około półgodziny), co nie oznacza, że wieprzowina się nie nadaje. Na pewno znajdziemy chudsze kawałki mięsa wieprzowego, na przykład od szynki.

zupa gulaszowa

Zupa gulaszowa przepis prosty

Przepis na zupę gulaszową jest prosty, pokrojone w kostkę mięso podsmażamy na mocno rozgrzanym tłuszczu. Podsmażone mięso wyjmujemy, a na wytopionym tłuszczu z mięsa szklimy cebulę, czosnek i por. Ponownie wrzucamy mięso. Krótko dusimy w cebuli, czosnku i porze. Dodajemy paprykę, marchewkę, pietruszkę. Całość dusimy do wypuszczenia soków z dodanych warzyw. Zalewamy passatą z pomidorów i wodą. Dodajemy przypraw, a gdy mięso zacznie mięknąć, dodajemy ziemniaków i do półgodziny będziemy mieć gotową pyszną zupę gulaszową.

Jak ugotować zupę gulaszową ?

Gulaszową ugotujemy z mięsa wieprzowego, papryki, marchwi, pietruszki, pora, cebuli, ziemniaków, czosnku, passaty pomidorowej i kilku popularnych łatwo dostępnych przypraw. Mięso możemy gotowe kupić już pokrojone w kostkę na gulasz, warzywa będziemy musieli sami pokroić. Nie kroimy ich drobno, mają być widoczne w zupie- nie robimy sałatki jarzynowej.

jak ugotować zupę gulaszową

Zupa gulaszowa przepis

zupa gulaszowa przepis

Podstawowe składniki na zupę gulasz to:

Z podanych składników otrzymamy 6- 8 porcji gulaszowej

Jakie przyprawy do zupy gulaszowej ?

jakie przyprawy do zupy gulaszowej

Zupa gulaszowa to kwestia smaku, a raczej użytych przypraw. Ta zupa smakuje na ostro i łagodnie. Ziemniaki i marchewka złagodzą możliwy goryczkowaty posmak pomidorów, ale może się okazać, że będziemy musieli użyć 1- 2 łyżeczki cukru, aby ta goryczka została stłumiona.

Podstawowe przyprawy do zupy gulaszowej to

Jak zrobić zupę gulaszową

Mięso płuczemy, osuszamy i kroimy w kostkę takiej wielkości jak na gulasz

jak zrobić zupę gulaszową

Papryki oczyszczamy z gniazd nasiennych. Cebulę kroimy w średniej wielkości kostkę. Por, marchew i pietruszkę w półtalarki o grubości około pół centymetra. Ząbki czosnku i papryczkę chili siekamy na drobno. Słodką paprykę kroimy w większa kostkę, porównywalną z mięsem.

warzywa na zupę gulaszową

Skrojoną cebulę, por i czosnek możemy razem wymieszać w jednej miseczce- do gara idą zaraz po mięsie.

W głębokim garnku mocno rozgrzewamy łyżkę smalcu. Wrzucamy mięso i smażymy przez około 5 minut, tak aby z każdej strony zbielało i nieznacznie się zrumieniło. Mięso podczas smażenia mieszamy, aby nie przywarło do dna naczynia.

mięso i smażymy przez około 5 minut na zupę gulaszową

Podsmażone mięso wyjmujemy z garnka, a na wytopionym tłuszczu zeszklimy cebulę, por i czosnek.

najlepsza zupa gulaszowa

Ponownie wrzucamy mięso i dodajemy pokrojoną paprykę, papryczkę chili, marchewkę i pietruszkę.

jak się robi zupę gulaszową

Całość dusimy pod przykryciem na niewielkim ogniu do około 20 minut. Dodajemy passaty z pomidorów, odmierzoną ilość wody oraz przyprawy. Gdy zupa będzie się gotować, obieramy ziemniaki, której kroimy w czwórki.

zupa gulaszowa jak zrobić

Ziemniaki dodajemy do gotującej się gulaszowej gdy mięso zacznie mięknąć. Po dodaniu ziemniaków, zupę gotujemy dopóki ziemniaki nie zmiękną. Potrawę smakujemy, i gdy będzie czuć goryczkę pomidorów, to dodamy jedną lub dwie płaskie łyżeczki cukru. Gulaszowa jest gotowa

zupa gulaszowa z ziemniakami

Smacznego

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play