Zupa pomidorowa z passaty pomidorowej

Pyszna aksamitna zup pomidorowa z passaty pomidorowej ugotowana na świeżym bulionie mięsno- warzywnym lub na rosole jest bardzo prostą zupą do przyrządzenia jak i doprawienia. W smaku nieznacznie odbiega od tradycyjnej pomidorowej. Zupa pomidorowa z passaty pomidorowej podobnie jak pomidorowa z rosołu smakuje i z ryżem i z makaronem.

Zupa pomidorowa z passaty

Jak zrobić pomidorową z rosołu lub ze świeżego bulionu mięsno- warzywnego?

Sposób gotowania pomidorowej czy z rosołu czy też ze świeżego wywaru jest taki sam. Różnica jest tylko w użytych warzywach do bulionu. Do wywaru mięsno- warzywnego dla pomidorowej z passaty dodajemy kilka ząbków czosnku i nie dodajemy pory oraz selera.

Aromat zupy pomidorowej z passaty wzmocnimy kilkoma suszonymi pomidorami oraz nieznaczną ilością oliwy z tych suszonych pomidorów. Dodanie oliwy do passaty z pomidorów sprawia, że pomidorowa tak ugotowana jest aksamitna.

Passata pomidorowa w stosunku do ilości wywaru warzywno- mięsnego jest dodana na około dwie części bulionu jedna część passaty. W tym przepisie na około 1,5 litra bulionu jest dodane 0,7 litra (700 ml) passaty pomidorowej. W sklepach passata najczęściej jest sprzedawana w pojemnikach 700 ml lub 500 ml i jest ogólnie dostępna.

Zupa pomidorowa przepis

Przepis na zupę pomidorową z passaty pomidorowej oparty jest na poniższych składnikach

zupa pomidorowa przepis

Jakie przyprawy do pomidorowej z passaty ?

Zupa pomidorowa z ryżem czy też zupa pomidorowa z makaronem doprawiana jest w taki sam sposób. Jedynie gdy będziemy gotować pomidorową na świeżym bulionie, a nie już na gotowym rosole musimy dodać kilka innych przypraw do wywaru mięsno-warzywnego

Jakie przyprawy do pomidorowej z passaty

Przyprawy do świeżego bulionu na zupę pomidorową

Zupę pomidorową z przecieru rozpoczynamy od ugotowania w głębokim garnku bulionu mięsno- warzywnego. Mięso płuczemy. Marchew i pietruszkę obieramy, rozcinamy na pół i tniemy wzdłuż na ćwiartki. Cebulę tniemy w pół, a ząbki czosnku nacinamy wzdłuż na krzyż.

bulion do pomidorowej z passaty

Całość zalewamy około 1,5 litrem wody. Dodajemy 2- 3 listki laurowe, 3-4 ziarna ziela angielskiego i kilkanaście ziaren pieprzu. Wywar mięsno- warzywny gotujemy pod przykryciem przez około 2 godziny na małym ogniu, tak aby wywar mocno nie kipiał. Podczas gotowania bulionu nie dodajemy soli i nie musimy usuwać wytrąconego białka z mięsa. Wywar na zupę pomidorową nie musi być klarowny jak na rosół.

Z gotowego wywaru odcedzamy mięso i warzywa. W bulionie rozprowadzamy passatę pomidorową Marchewkę kroimy w kostkę i ponownie dodajemy do zupy. Kroimy na drobno 3-4 suszone pomidory i dodajemy do zupy. Dodajemy również 2 łyżeczki oliwy z suszonych pomidorów. Całość mieszamy i dodajemy pozostałe przyprawy, czyli łyżeczkę suszonej bazylii, łyżeczkę suszonej kolendry, ½ łyżeczki mielonego pieprzu i ½ łyżeczki soli. Całość mieszamy, zagotowujemy i gotujemy na małym ogni przez jeszcze około 20 minut.

Pod koniec gotowania sprawdzamy czy marchewka wyciągnęła posmak goryczki z pomidorów .Jeżeli nie, to pomidorową dosładzamy.

zupa pomidorowa z makaronem

Aksamitna pomidorowa z makaronem czy też pomidorowa z ryżem niezabielona śmietaną jest gotowa. Smacznego

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play