Przepis na budyń

Budyń

budyń, przepis na budyń domowyBudyń należy do grupy deserów gorących, którego najczęściej głównym składnikiem jest mleko, mąka, jajko, cukier i dodatki smakowe. Budyń możemy zrobić na bazie gotowego proszku z torebki kupionego w sklepie, ale również możemy zrobić budyń domowy. Nie jest to trudne. Budyń domowy sporządza się bardzo szybko, nie dłużej niż dziesięć minut.

Jak zrobić budyń ?

Aby zrobić budyń domowy potrzebujemy mleka, mąkę ziemniaczaną, cukier, jajka, cukier smakowy- na przykład cukier waniliowy oraz owoce, dżem lub syropy do smaku. W przypadku robienia domowego budyniu czekoladowego będziemy dodatkowo potrzebować czekoladę lub kako w proszku. Jeśli chcemy aby budyń czekoladowy był mniej słodki, to używamy czekolady gorzkiej.

Budyń bez laktozy

Robiąc budyń dla osób, które w diecie nie tolerują laktozy, używamy mleka bez laktozy w takiej samej ilości jak mleka zwykłego

Jakie owoce do budyniu ?

Do budyniu najlepiej nadają się owoce miękkie- maliny, jagody, poziomki itp. W przypadku owoców twardych- jabłka, gruszki, możemy użyć ich musu. Doskonałymi dodatkami do budyniów są dżemy i syropy z wszelkiego rodzaju owoców. Przy dobrze owoców kierujemy się własnym smakiem.

Budyń waniliowy

jak zrobić budyń waniliowySkładniki na budyń domowy
Zobacz przepisprzepis cukier waniliowy

Naturalny cukier waniliowy

Przepis na domowy budyń

Dodatki owocowe (więcej o owocach) myjemy i odstawiamy do wyschnięcia.

Przepis na domowy budyń

Jak zrobić domowy budyń ? Krok 1

Rozbijamy jajka i oddzielamy żółtka od białek. Odlewamy pół szklanki mleka, w którym rozprowadzamy przygotowaną ilość mąki ziemniaczanej i żółtka.

Krok 2

Do pozostałego mleka dodajemy dwie łyżki cukru, jedną łyżeczkę cukru waniliowego i jedną łyżeczkę masła. Stawiamy na małym ogniu, mieszając rozprowadzamy dodany cukier. Mleko zagotowujemy cały czasz mieszając, tak aby nie zrobił się kożuch.

Krok 3

Wlewamy mleko zimne z rozrobioną mąką i żółtkami.

Krok 4

Całość zagotujemy przez dwie minut, stale mieszając. Budyń jest gotowy.

Gorący budyń rozlewamy do salaterek

jak zrobić budyń waniliowy

Budyń wzbogacamy przygotowanymi dodatkami.

Smacznego
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play