Ciasto z jabłkami

tradycyjne ciasto z jabłkami Tradycyjne ciasto z jabłkami bez oleju, zrobione z produktów dostępnych w każdej kuchni, oparte jest na mące pszennej, proszku do pieczenia, maśle, cukrze waniliowym, zwykłym cukrze, smalcu, śmietanie, żółtkach i jabłkach. W przypadku braku cukru waniliowego możemy zastąpić go cukrem wanilinowym, który jest jego syntetycznym odpowiednikiem. To znaczy naturalna wanilia jest zastąpiona wanilią syntetyczną, czyli waniliną lub etylowaniliną.
Zobacz przepisprzepis cukier waniliowy

Naturalny cukier waniliowy

Składniki na ciasto z jabłkami

składniki na ciasto z jabłkami

Przepis na ciasto z jabłkami

Mąkę przesiewamy z odmierzoną ilością proszku do pieczenia. Pół kostki masła wymieszamy z przesianą wcześniej mąką. Mieszając mąkę z masłem posługujemy się długim nożem, który ułatwi nam rozdrabnianie nie tylko masła, ale wszystkich kolejno dodawanych składników.

Przepis na ciasto z jabłkami

Rozbijamy jajka i oddzielamy żółtka. Żółtka ucieramy z cukrem zwykłym i waniliowym. Utarte żółtka dodajemy do mąki i rozprowadzamy je nożem po całym wyrabianym cieście. Do całości dodajemy łyżkę smalcu i 1/4 szklanki śmietany 18 %. Całość dokładnie mieszamy i wyrabiamy ciasto.
Wyrobione ciasto odkładamy aby odpoczęło. W między czasie rozgrzewamy piec do temperatury 180 °C.

ile jabłek do ciasta z jabłkami

Jabłka obieramy i kroimy w ósemki. Pozbywamy się pestek i gniazd nasiennych. Brytfannę wykładamy papierem do pieczenia. Układamy ciasto. Na wierzchu ułożonego ciasta delikatnie wciskamy pokrojone jabłka. Jabłka w cieście zostaną nieznacznie otoczone ciastem w miarę rośnięcia ciasta podczas wypieku. Ciasto pieczemy w piekarniku przez około 45 minut.

ile piec ciasto z jabłkami
Smacznego
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play