Placki z cukinii

Zdrowe placki z cukinii czy też placek z cukinii fit są doskonałą alternatywą do tradycyjnych placków ziemniaczanych. Placki z cukinii robi się na tych samych zasadach co placki ziemniaczane. Różnica jest taka, że masa na placki z cukinii zawiera znacznie więcej wody, stąd masę należy odcisnąć przed wyłożeniem na rozgrzaną patelnię. Czy to jest placek z cukinii czy z kabaczka nie ma znaczenia dla tego przepisu na placki. Kabaczek to cukinia, która nieco dłużej rosła w warzywniku, przez co ma bardziej wykształcone pestki.

placki z cukini

Jak zrobić placki z cukinii?

Zrobienie placków z cukinii nie jest trudne. Może być uciążliwe ucieranie warzyw na tarce ręcznej, a tak poza tym nie ma żadnych trudności. Przy pieczeniu placków musimy zadbać aby ilość oleju na patelni tworzyła warstwę o grubości około 3 milimetrów i oczywiście olej ma być rozgrzany.

Placki z cukinii przepis

placki z cukini przepis

Robimy placki z cukinii

Robienie placków z cukinii rozpoczynamy od przygotowania masy warzywnej. Obcinamy oba końce cukinii. Marchewkę, ziemniaki, cukinię obieramy. Z cukinii usuwamy gniazda nasienne. Warzywa przecieramy na tarce ręcznej lub przy użyciu robota kuchennego.

Jak zrobić placki z cukinii

Do utartych warzyw wbijamy dwa jajka, dodajemy mąkę pszenną, przyprawy.

warzywa do placków z cukinii

Całość dokładnie mieszamy w jednolitą masę

masa do placków z cukinii

Na suchej patelni rozgrzewamy olej w takiej ilości aby tworzył trzymilimetrową warstwę. Kolejne porcje wykładanej masy odsączamy w dłoniach nad inną misą niż tą w której mamy przygotowaną masę. Masę na placki z cukinii wykładamy na patelnię dużą stołową łyżką i okrężnym ruchem rozprowadzamy formując owal o grubości 4- 5 milimetrów

jak smażyć placki z cukinii

Placki smażymy z obu stron do zezłocenia. Smażenie placków z cukinii trwa od 4- do 5 minut na każdą stronę placka.

ile smażyć placki z cukinii

Gotowe placki z cukinii podajemy tuż po usmażeniu póki są ciepłe. Placki z cukinii smakują same lub z dodatkami mięsnymi. Na przykład placek z cukinii i gulaszem węgierskim jest bardzo dobrym połączeniem smaków słodko- delikatnie ostrych.

placki z cukinii z gulaszem węgierskim

Smacznego.

Zobacz przepisprzepis na placki ziemniaczane

Placki ziemniaczane

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play