Ryba po japońsku

Pyszna wersja podania białej ryby (najlepiej morskiej z małą ilością ości) na pewno ubogaci stół dań nie tylko wigilijnych. Ryba po japońsku obok ryby po grecku szybko znika ze stołu. Ta wersja podania ryby smakuje wyśmienicie na zimno, co nie oznacza, że nie można dania podać na ciepło. Potrawa składa się z osobno przygotowywanej ryby smażonej w cieście naleśnikowym oraz zalewy. Składniki zalewy to koncentrat pomidorowy, woda, olej, ocet spirytusowy. Przyprawy do ryby jak i zalewy nie są wyszukane.

Ryba po japońsku

Czas przygotowania potrawy łącznie ze smażeniem ryby i warzyw nie przekracza godziny. Warzywa są już wcześniej przerobione. Potrawa jak każda inna nabiera smaku po kilku godzinach jak się ułoży wszystkie składniki razem.

Ryba po japońsku przepis

Z podanej ilości składników otrzymamy 4- 6 porcji. Podane składniki przepisu dotyczą przygotowania ryby na przykład dorsza, przygotowania ciasta naleśnikowego i zalewy.

Do przygotowania potrawy potrzebujemy:

Składniki na ciasto naleśnikowe

Składniki do sosu- zalewy do warzyw

Przygotowanie ryby po japońsku

Z filetów usuwamy ewentualne oście, osuszamy i kroimy na mniejsze kawałki

przygotowanie ryby po japońsku

Kawałki ryby oprószamy przyprawami

kawałki ryby oprószamy przyprawami

Rybę odstawiamy i robimy ciasto naleśnikowe. Przygotowane składniki na ciasto miksujemy w głębokiej misie (pamiętamy o doprawieniu ciasta). W międzyczasie rozgrzewamy na patelni olej (warstwa oleju to około 4- 5 milimetrów). Kawałki ryby smażymy na rozgrzanym oleju z każdej strony na złotobrązowy kolor. Po usmażeniu odstawiamy na papierowy ręcznik.

Zalewa do ryby po japońsku

Cebulę kroimy w kostkę, ogórki i paprykę w drobne cienkie paski.

Zalewa do ryby po japońsku

W głębokim rondlu rozgrzewamy jedną łyżkę oleju i delikatnie szklimy skrojone warzywa. Wszystkie składniki zalewy mieszamy ze sobą

jak zrobić zalewę do ryby po japońsku

Wymieszane składniki przelewamy do rondla ze zeszklonymi warzywami i zagotowujemy. Całość mieszamy i gotujemy od 3 do 5 minut bez przykrycia, atak aby zalewa delikatnie bulgotała. Gorącą zalewą wraz z warzywami zalewamy usmażona rybę wyłożoną na półmisku lub głębokiej misie

jrybę po japońsku na zimno

Gotową potrawę odstawiamy do lodówki i podajemy na drugi dzień.

jak podać rybę po japońsku

Smacznego

Zobacz przepisprzepis na rybę po grecku

Ryba po grecku

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play