Sałatka z kiszonych buraków

Sałatka z kiszonych buraków z jajkiem, majonezem, kiszonym lub konserwowym ogórkiem i jabłkiem jest bardzo orzeźwiającą sałatką. Obecność kiszonych buraków ma na to wpływ. Delikatnie kwaśna, pasuje do grillowanych mięs, jak i jako samodzielna przekąska. Buraki można w domu zakisić, a z zakwasu zrobić barszcz czerwony (kiszone buraki przepis). Sałatka z buraków kiszonych nie wymaga dużo czasu w przygotowaniu.

Sałatka z kiszonych buraków z jajkiem, majonezem, kiszonym lub konserwowym ogórkiem i jabłkiem

Do zrobienia sałatki z buraków kiszonych potrzebujesz kiszonych buraków, jajek, kiszonych lub konserwowych ogórków, jabłka, majonezu, pieprzu i soli do smaku

Sałatka z kiszonych buraków przepis

sałatka z kiszonych buraków przepis

Jajka gotujemy na twardo. Pora pozbawiamy wierzchnich liści, odcinamy korzeń i górne części liści. Otrzymaną łodygę nacinamy wzdłuż na krzyż, płuczemy i osuszamy. Jabłko obieramy. Wszystkie składniki sałatki z buraków kiszonych kroimy w drobną kostkę porównywalnej ze sobą wielkości.

składniki na sałatke z kiszonych buraków z majonezem

Pokrojone buraki kiszone, jajka, jabłko, ogórki i por mieszamy razem ze sobą w głębokiej misce. Dodajemy 2- 3 czubate łyżki majonezu. Dodajemy do smaku mielonego pieprzu i soli. Całość dokładnie mieszamy. Sałatka z kiszonych buraków z majonezem jest gotowa.

jak zrobić sałatkę z kiszonych buraków z majonezem

Sałatkę możemy z wierzchu przyozdobić natką pietruszki lub kolendry. Gotową sałatkę odkładamy na do lodówki na co najmniej godzinę, aby przeszły smaki. Smacznego

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play