sznycel z indyka smażony, kotlet z indyka

© przepismamy.com

Strona główna
Zupy, sosy
Dania mięsne
Dania rybne
Ciasta i desery
Sałatki, pasty
Placki, racuchy, naleśniki
Konfitury, dżemy, przeciery

Sznycle z piersi indyka w delikatnej panierce bez mąki

© przepismamy.com

Jeżeli jesteś osobą dbającą o linię i tęsknisz za dobrym daniem mięsnym, to polecamy delikatne chude mięso z indyka podane w postaci kotleta w lekkiej panierce. Gotowe sznycle z indyka można bez problemu dostać w każdym sklepie, musimy tylko zadbać aby były świeże.

Mięso z indyka ze względu na inny sposób chowu jest znane ze swych walorów zdrowotnych. Jest zalecane przy alergiach. Ze względu na niską zawartość tłuszczu i dużej ilości białka często jest składnikiem diet niskokalorycznych.

Ten przepis na sznycel z indyka, jest przepisem bardzo prostym, nie wymagającym skomplikowanych czynności prowadzących do sporządzenia gotowej potrawy. Oparty jest na składnikach i przyprawach dostępnych w każdej kuchni.

Co na obiad szybko i tanio?

Proces przygotowania kotletów z piersi indyka, jak i samo smażenie nie jest czasochłonne- sznycle z indyka tworzą tak zwany szybki obiad. Dodatkowo, obecna cena wszystkich użytych składników sprawia, że danie jest tanie w kosztach

Sznycle z indyka- składniki

Podana ilość pozwala usmażyć 4- 5 kotletów z piersi indyka

© przepismamy.com

Przyprawy do sznycli z indyka

Proporcja przypraw na 4- 5 porcji

© przepismamy.com

Zastosowanie naszego polskiego kminku jest zalecane przy dietach dla osób mających problemy z woreczkiem żółciowym, a i zdrowym osobom ułatwi trawienie i pomoże przy wzdęciach, czy też wzmocni apetyt

Przygotowanie sznycli z filetów z indyka

Sznycle z fileta indyka płuczemy w chłodnej bieżącej wodzie. Obsuszamy papierowym ręcznikiem i delikatnie rozbijamy filety z obu stron

© przepismamy.com

Rozbite filety oprószmy obustronnie wymieszanymi wcześniej przyprawami

© przepismamy.com

Jeżeli nie zależy nam na czasie przygotowywania dania, możemy rozbite sznycle z indyka przykryć lnianą ściereczką i odstawić na jedną- dwie godziny w temperaturze pokojowej, aby mięso doszło smakowo w przyprawach

Panierujemy sznycle z indyka

Proponowana panierka do sznycli z indyka jest bardzo prosta i delikatna, w smaku chrupka, a w kolorze złocista. Zastosowanie oleju roślinnego na bazie przyprawa na przykład oleju kujawskiego na czosnku i bazylii wzmocni delikatnie wyczuwalny smak kminku. Aromat czosnku zostanie zmniejszony aromatem kminku bez zmiany wyraźnego smaku czosnku, a bazylia zmniejszy lekko goryczkowaty posmak kminku.

Ważne, aby oleju nie przegrzać. Sznycle mają się w oleju zezłocić bardzo powoli. Smażenie sznycli z indyka trawa około pięć minut z każdej strony.

Krok 1: Sznycle z fileta

z indyka obtaczamy obustronnie w tartej bułce

© przepismamy.com

Krok 2: Sznycle z fileta

z indyka obtaczamy obustronnie w rozbitym jajku

© przepismamy.com

Krok 3: Sznycle z fileta

z indyka ponownie obtaczamy obustronnie w tartej bułce

© przepismamy.com

Krok 4: Sznycle z fileta

z indyka smażymy na rozgrzanym oleju roślinnym, na przykład oleju kujawskim na bazie czosnku i bazylii, po około 5 minut z każdej strony (do złocistego koloru)

© przepismamy.com

Smacznego