przepisy domowe jedzenie

Żeberka wieprzowe duszone z cebulą

Żeberka wieprzowe duszone z cebulą

żeberka wieprzowe

© przepismamy.com

Żeberka duszone z cebulą, to kolejne sute danie dobrze smakujące w chłodne dni. Duszenie wieprzowych żeberek z cebulą nie jest procesem wymagającym nadmiernej uwagi. Danie oparte jest na prostych przyprawach. Duszone żeberka wieprzowe smakują same z dodatkiem chleba jaki i z ziemniakami czy kaszą ugotowaną na sypko.

Żeberka zanim zaczniemy dusić musimy je przygotować do duszenia. Nie jest to proces czasochłonny, wymaga on kilkunastu minut. Duszenie żeberek wieprzowych możemy przeprowadzić podlewając wodą lub wywarem warzywnym. Jak przygotować wywar warzywny znajdziesz przepis pod tym linkiem: wywar z warzyw, bulion warzywny

Składniki na duszone żeberka wieprzowe z cebulą

©przepismamy.com

Jakie przyprawy do żeberek ?

©przepismamy.com

Jak udusić wieprzowe żeberka ?

Żeberka tniemy na mniejsze porcje. Wielkość porcji możemy określić według zasady: jedna porcja na dwie kości żeberek.

©przepismamy.com

Żeberka oprószamy solą i pieprzem z każdej możliwej strony

W głębokim naczyniu roztapiamy przygotowaną ilość smalcu i dobrze go rozgrzewamy. W rozgrzanym tłuszczu opiekamy żeberka z każdej strony, aż uzyskają złocisty kolor.

©przepismamy.com

Opieczone żeberka wyjmujemy z naczynia i kładziemy na desce.

©przepismamy.com

Grubo skrojoną cebulę wrzucamy do tłuszczu powstałego z opiekania żeberek. Nieznacznie zmniejszamy ogień pod garnkiem i szklimy cebulę.

©przepismamy.com

Gdy cebula jest zeszklona dodajemy do niej wcześniej opieczone żeberka. Całość zapiekamy razem przez kilka minut i mieszamy uważając aby cebulka nie przywarła do dna naczynia

©przepismamy.com

Całość podlewamy przygotowanym wywarem z warzyw lub wodą. Dodajemy pozostałe przyprawy.

©przepismamy.com

Przykrywamy i dusimy na małym ogniu przez około godziny. W trakcie duszenia od czasu do czasu potrawę mieszamy. W połowie duszenia dodajemy rozgniecione ząbki czosnku. Duszenie kończymy gdy mięso jest miękkie i odchodzi od kości.

Żeberka mamy gotowe.

©przepismamy.com

Smacznego