dobry przepis na fasolkę po bretońsku

© przepismamy.com

Strona główna
Zupy, sosy
Dania mięsne
Dania rybne
Ciasta i desery
Sałatki
Placki, racuchy, pizze, naleśniki
Konfitury, dżemy, przeciery

Przepis na fasolkę po bretońsku w pomidorach

© przepismamy.com

fasolka po bretońsku, prosty przepis na fasolkę po bretońsku

Fasolka po bretońsku

Bardzo popularne danie na naszych stołach, które w głównej mierze bazuje na fasoli oraz na sosie pomidorowym. Jest bardzo syte.

Do tak przyrządzanej fasoli dodajemy kiełbasę lub mięso przygotowane jak do gulaszu. Fasolka po bretońsku jest łatwa do ugotowania, praktycznie tego dania nie da się zepsuć, a smakuje najlepiej na drugi dzień po ugotowaniu. Daje się łatwo przechowywać. Gotową ugotowaną potrawę można poporcjować i zamrozić. Mamy zapewniony dobry syty posiłek na dni, w których nie mamy czasu na ugotowanie obiadu.

Przygotowując fasolkę mamy dwie możliwości postępowania. Fasolę wstępnie moczymy przez jedną noc lub gotujemy od razu. W przypadku wybrania drugiej opcji gotowanie jest znacznie dłuższe. Potrzebujemy około trzech godzin zanim ziarna fasoli zmiękną. W jednym i drugim przypadku musimy uważać aby nie rozgotować fasoli.

Składniki na fasolkę po bretońsku w pomidorach

© przepismamy.com

Jak zrobić fasolke po bretońsku w pomidorach

Jak ugotować fasolkę po bretońsku? Potrawa nie jest trudna do ugotowania. Wręcz przeciwnie. Fasolka po bretońsku należy do dań, od których zaczyna się przygodę z gotowaniem. Efekt cieszy każdego początkującego kucharza.


© przepismamy.com

© Brent Hofacker- stock.adobe.com

Danie jest gotowe. Smacznego. Potrawa nabiera smaku na drugi dzień po ugotowaniu