Zupa fasolowa z ziemniakami

Przepis na zupę fasolową z ziemniakami, łatwą w ugotowaniu i doprawianiu, na wędzonej kości nie wymaga szczególnych kulinarnych umiejętności. Nie będziemy też musieli zagęszczać zupy lub robić zasmażki.

Zupa fasolowa na kościach wędzonych jest ugotowana w sposób tradycyjny. Wszystkie składniki będą przygotowywane w jednym garnku. Przyprawami do zupy fasolowej z ziemniakami są majeranek, liście laurowe, ziele angielskie, pieprz i sól oraz szałwii.

Zupa fasolowa z ziemniakami

Szałwię dodajemy opcjonalnie i tylko po to, aby nie było wzdęć. Ne musimy się obawiać, że gorzkawy smak szałwii zepsuje zupę fasolową. Obecność marchewki wniesie słodkawy smak, który zrównoważy gorzkawy posmak szałwii. Nawet w zupie nie wyczujemy, że jest dodana szałwia. Szałwii wystarczy jedna saszetka.

Tradycyjna zupa fasolowa z ziemniakami nie wymaga również bulionu. Bulion powstanie nam w trakcie gotowania zupy. Do fasolowej z ziemniakami potrzebujemy wędzonych kości wieprzowych, drobnej fasoli, ziemniaków, marchwi, pietruszki, selera, cebuli, czosnku.

Zupa fasolowa z ziemniakami przepis

zupa fasolowa z ziemniakami przepis

Z podanych składników otrzymamy 8- 10 porcji zupy fasolowej

Zobacz przepisprzepis na fasolkę po bretońsku

Fasolka po bretońsku

Zobacz przepisprzepis na czerwona fasolę po meksykańsku z kiełbasą chorizo

Fasolka po meksykańsku

Jakie przyprawy do zupy fasolowej z ziemniakami ?

jakie przyprawy do zupy fasolowej z ziemniakami

Przyprawy do zupy fasolowej to:

Jak zrobić zupę fasolową z ziemniakami ?

Zupę fasolową zaczniemy od przygotowania fasoli, cebuli i czosnku. Cebulę i czosnek obieramy. Cebulę kroimy w kostkę, a czosnek nie wyciskamy przez praskę, lecz drobno siekamy. Tak, aby się nie przypalił podczas podsmażania na tłuszczu.

jak zrobić zupę fasolową z ziemniakami

W głębokim garnku, w którym będziemy gotować zupę fasolową roztapiamy płaską łyżkę smalcu. Na dobrze rozgrzanym tłuszczu szklimy cebulę i czosnek.

na dobrze rozgrzanym tłuszczu szklimy cebulę i czosnek

Fasolkę płuczemy w zimnej wodzie

fasolkę płuczemy w zimnej wodzie

Wypłukaną fasolkę dodajemy do garnka z zeszkloną cebulą i czosnkiem. Zalewamy wodą w takiej ilości, aby przykryć ziarna fasoli

przykryć ziarna fasoli

Zalaną fasolę odstawiamy na około dwie godziny. Mamy sporo czasu żeby przygotować pozostałe składniki. Wędzone wieprzowe kości płuczemy, usuwamy ewentualny sznurek do wędzenia.

Po około dwugodzinnym moczeniu fasoli dodajemy 2 litry wody, wkładamy wędzone kości wieprzowe, liście laurowe i ziele angielskie. Całość gotujemy na niewielkim ogniu

moczeniu fasoli dodajemy 2 litry wody

Marchew, pietruszkę i seler kroimy w kostkę wielkości ziaren drobnej fasoli. Ziemniaki przygotujemy na końcu.

warzywa do zupy fasolowej z ziemniakami

Po około półgodzinnym gotowaniu fasoli i kości dodajemy skrojone w kostkę warzywa bez ziemniaków. Ziemniaki obieramy i kroimy w ósemki lub dwunastki, tak, aby otrzymać większą kostkę

ziemniaki do zupy fasolowej

Gdy mięso zacznie odchodzić od kości do zupy dodajemy ziemniaki i pozostałe przyprawy. Całość jeszcze gotujemy przez około 20 minut, tak, aby ziemniaki zmiękły, ale nie rozmiękły.

Zupa fasolowa z ziemniakami jest gotowa.

tradycyjna zupa fasolowa z drobnej fasoli

Smacznego

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play