Gołąbki bez zawijania

Gołąbki tradycyjne zawijane mogą być podane w formie bardzo atrakcyjnej i dużo łatwiejszej w wykonaniu. Wystarczy, że zrobimy gołąbki bez zawijania. Farsz do gołąbków bez zawijania nieznacznie się różni od farszu do gołąbków zawijanych. Sos pomidorowy do gołąbków bez zawijania jest taki sam jak do gołąbków tradycyjnych.

gołąbki bez zawijania

Składniki na szybkie gołąbki bez zawijania to biała kapusta, mięso wieprzowe, ryż, jajka, kasza manna, bułka tarta (opcjonalnie), cebula, olej do smażenia, bulion drobiowy, przecier pomidorowy. Podane składniki nie zawierają składników na sos do gołąbków. Kapusta do gołąbków bez zawijania nie musi zawierać dużych liści. Główka białej kapusty może być mała.

Jakie przyprawy do gołąbków ?

Przyprawy do gołąbków bez zawijania nie są wyszukane. Jest to pieprz, sól i chili. Pozostałe smaki do gołąbków wniesie bulion i sos pomidorowy lub grzybowy.

Gołąbki przepis

Składniki na gołąbki bez zawijania

Przepis na gołąbki bez zawijania

Ryż gotujemy na półmiękko. Cebule obieramy, siekamy i smażymy na oleju. Kapustę drobno szatkujemy. Poszatkowaną kapustę solimy i lekko ugniatamy. Odstawiamy na kilkanaście minut aż puści sok. Po tym czasie kapustę odciskamy z nadmiaru soku.

Farsz do gołąbków bez zawijania

Odciśniętą kapustę mieszamy z mielonym mięsem, podgotowanym ryżem, smażona cebulą. Wbijamy cztery jajka, dodajemy kasze manną i przyprawy. Wszystko wrabiamy na jednolitą masę. Gdyby okazało się, ze masa jest zbyt rzadka to podsypujemy tarta bułką.

Z wyrobionej masy formujemy gołąbki i smażymy na oleju z każdej strony do lekkiego zrumienienia. W głębokim rondlu zagotowujemy bulion, dodajemy dwie łyżki przecieru pomidorowego i wkładamy uformowane z masy farszu gołąbki. Całość dusimy na małym ogniu przez około 45 minut

Farsz do gołąbków bez zawijania

Gołąbki bez zawijania wyśmienicie smakują z sosem pomidorowy do gołąbków lub sosem grzybowym.

gołabki bez zawijania sos pomidorowy do gołąbków

Smacznego

Zobacz przepisgołąbki tradycyjne zawijane

Gołąbki tradycyjne

Zobacz przepissos pomidorowy do gołabków

Sos pomidorowy do gołąbków

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play