Sos pomidorowy do gołąbków

Przepisz na pyszny domowy sos pomidorowy do gołąbków zrobiony na bazie przecieru pomidorowego z pomidorowej passaty oraz wywaru po gotowaniu gołąbków zrobisz w kilka minut. Gotując w wodzie gołąbki zawijane w liście białej kapusty dodajemy do wody parę ziaren ziela angielskiego i liści laurowych. Otrzymany wywar przechodzi smakami farszu do gołąbków oraz słodkawym smakiem białej kapusty. Teraz wystarczy połączyć te smaki z lekko ostrym smakiem pomidorów i mamy pyszny pomidorowy sos do gołąbków.

sos pomidorowy do gołąbków

Jakie przyprawy do pomidorowego sosu do gołąbków?

Podstawowe przyprawy to sól i mielony pieprz. Wywar gotujących się gołąbków zawiera ziele angielskie i liści laurowe. Uzupełnieniem smaków jest suszona bazylia i suszone oregano. Aromat sosu możemy wzmocnić niewielką ilością suszonego rozmarynu.

Jak zrobić sos pomidorowy do gołąbków?

Składniki na sos pomidorowy do gołąbków podane w przeliczeniu na jedną pełną szklankę wywaru po gotowaniu gołąbków. Przepis na sos pomidorowy do gołąbków nie podaje jak przygotować gołąbki.

wywar po gotowani gołąbków

Pomidory w potrawach często pozostawiają lekko goryczkowaty smak, stąd też pod koniec gotowania sosu pomidorowego dobrze jest sos posmakować, i jeżeli stwierdzimy, że lekki posmak goryczki pomidorowej nam nie odpowiada, to sos wystarczy posłodzić niewielką ilością cukru.

Odlewamy 1/4 szklanki wywaru po gotowaniu gołąbków. Pozostałą część wywaru przelewamy do głębokiego rondla. Dodajemy szklankę przecieru pomidorowego z passaty pomidorowej, suszoną bazylię, oregano i niewielką ilość rozmarynu. Doprowadzamy do wrzenia na małym ogniu. Sos w takiej postaci gotujemy na małym ogniu przez około 5 minut. Cały czasz mieszamy. Na tę chwilę sos do gołąbków już bardzo ładnie pachnie i ma podstawowe smaki.

Do odlanego wywaru dodaj 1 stołową łyżkę kwaśnej śmietany i płaską łyżkę mąki pszennej. Dokładnie rozprowadź mąkę do otrzymania gładkiej, aksamitnej zaprawki do sosu. Dodaj dwie– trzy stołowe łyżki gorącego, gotującego się sosu. Energicznie zamieszaj i przelej do gotującego się sosu. Cały czas mieszaj. Całość zagotuj. Gotuj przez około minutę i wyłącz. Teraz posmakuj i oceń ile masz dodać soli, pieprzu i ewentualnego cukru.

sos do gołąbków

Sos pomidorowy do gołąbków jest gotowy. Smacznego

Zobacz przepisgołąbki zawijane

Gołąbki zawijane, tradycyjne

Zobacz przepisgołąbki bez zawijania

Gołąbki bez zawijania

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play