przepisy domowe jedzenie

Przepis na kotlety mielone

Przepis na kotlety mielone

tacka do grillowania dramstikow

Kotlety mielone

Kotlet mielony, to potrawa, która smakuje dzieciom, dorosłym i osobom starszym. Mielone mięso jest miękkie i łatwe do pogryzienia przez każdego. Dodatki z którymi idealnie się komponuje smakowo tworzą szeroki wybór podania dania do stołu. Te cechy pozwalają oszukać wielu małych niejadków. Dodatkowo przygotowanie kotletów mielonych nie wymaga dużo czasu. Łatwo dają się przechować w lodówce.

Przepis na kotlety mielone nie jest skomplikowany. Wystarczy, że masz mielone surowe mięso. Mięso może być wołowe, wieprzowe lub mieszane wołowo-wieprzowe, wołowo-indycze, wieprzowo-indycze. W przypadku mięsa wieprzowego kotlety mielone robimy z łopatki wieprzowej. Z mięsa wołowego najlepiej nadaje się podgardle wołowe, karkówka wołowa, łopatka wołowa, skrzydło wołowe, ligawa wołowa oraz biodrówka wołowa.

Przepis na wieprzowe kotlety mielone. Składniki

Z podanej ilości otrzymamy około dwunastu- czternastu kotletów średniej wielkości

Przygotowanie masy mięsnej

mięso mielone na kotlety cebula do kotletów mielonych

Dobrze wymieszana masa mięsna powinna odchodzić od ścianek misy. Jeżeli jest zbyt wilgotna, to do nich przylega. Do wciąż mieszanej masy dodajemy startą bułkę. Jeżeli uzyskamy zbyt suchą masę, to możemy dodać jedną lub dwie łyżki przegotowanej wody i ponownie wymieszać.

Formujemy i smażymy mielone kotlety

Dużą łyżką nabieramy do dłoni wymieszaną masę mięsną. Obtaczając w obu dłoniach formujemy kule mięsne, które spłaszczamy do grubości około półtora centymetra. Uformowaną porcję obtaczamy z każdej strony w tartej bułce. Odkładamy na suchy talerza i formujemy następne kotlety.

formujemy kotlety mielone

Na szerokiej patelni

dobrze rozgrzewamy olej ewentualnie oliwę lub smalec. Na patelni układamy po kilka sztuk uformowanych kotletów. Kotlety smażymy od trzech do pięciu minut z każdej strony na nieco mniejszym ogniu niż rozgrzewaliśmy tłuszcz.

składniki na kotlety mielone

Podajemy kotlety mielone

kotlety mielone

Gotowe kotlety mielone możemy podać tradycyjnie z ziemniakami. Jeżeli ziemniaki są stare, to je tłuczemy, gdy młode to podajemy w całości. Do dania pasuje każdy rodzaj surówki oraz sos.

kotlety mielone w sosie pieczarkowym

Można całość oprószyć świeżo posiekanym koperkiem lub pietruszką. Smacznego

kotlety mielone z miezerią