dobry przepis na kotlety mielone

© Fanfo- stock.adobe.com

Strona główna
Zupy, sosy
Dania mięsne
Dania rybne
Ciasta i desery
Sałatki
Placki, racuchy, pizze, naleśniki
Konfitury, dżemy, przeciery

Przepis na kotlety mielone

© Fanfo- stock.adobe.com

Kotlety mielone

Kotlet mielony, to potrawa, która smakuje dzieciom, dorosłym i osobom starszym. Mielone mięso jest miękkie i łatwe do pogryzienia przez każdego. Dodatki z którymi idealnie się komponuje smakowo tworzą szeroki wybór podania dania do stołu. Te cechy pozwalają oszukać wielu małych niejadków. Dodatkowo przygotowanie kotletów mielonych nie wymaga dużo czasu. Łatwo dają się przechować w lodówce.

Przepis na kotlety mielone nie jest skomplikowany. Wystarczy, że masz mielone surowe mięso. Mięso może być wołowe, wieprzowe lub mieszane wołowo- wieprzowe, wołowo- indycze, wieprzowo- indycze. W przypadku mięsa wieprzowego kotlety mielone robimy z łopatki wieprzowej. Z mięsa wołowego najlepiej nadaje się podgardle wołowe, karkówka wołowa, łopatka wołowa, skrzydło wołowe, ligwa wołowa oraz biodrówka wołowa.

Przepis na wieprzowe kotlety mielone. Składniki

Z podanej ilości otrzymamy około dwunastu- czternastu kotletów średniej wielkości

Przygotowanie masy mięsnej

© Andrey Starostin- stock.adobe.com

© przepismamy.com

Dobrze wymieszana masa mięsna powinna odchodzić od ścianek misy. Jeżeli jest zbyt wilgotna, to do nich przylega. Do wciąż mieszanej masy dodajemy startą bułkę. Jeżeli uzyskamy zbyt suchą masę, to możemy dodać jedną lub dwie łyżki przegotowanej wody i ponownie wymieszać.

Formujemy i smażymy mielone kotlety

Dużą łyżką nabieramy do dłoni wymieszaną masę mięsną. Obtaczając w obu dłoniach formujemy kule mięsne, które spłaszczamy do grubości około półtora centymetra. Uformowaną porcję obtaczamy z każdej strony w tartej bułce. Odkładamy na suchy talerza i formujemy następne kotlety.

© przepismamy.com

Na szerokiej patelni

dobrze rozgrzewamy olej ewentualnie oliwę lub smalec. Na patelni układamy po kilka sztuk uformowanych kotletów. Kotlety smażymy od trzech do pięciu minut z każdej strony na nieco mniejszym ogniu niż rozgrzewaliśmy tłuszcz.

© Arkadiusz Fajer- stock.adobe.com

Podajemy kotlety mielone

© przepismamy.com

Gotowe kotlety mielone możemy podać tradycyjnie z ziemniakami. Jeżeli ziemniaki są stare, to je tłuczemy, gdy młode to podajemy w całości. Do dania pasuje każdy rodzaj surówki oraz sos.

© myviewpoint- stock.adobe.com

Można całość oprószyć świeżo posiekanym koperkiem lub pietruszką. Smacznego

© przepismamy.com