Kruche pierogi do barszczu czerwonego

kruche pierogi do barszczu czerwonego Pierogi, to wyśmienite danie, o którego smaku decyduje, i farsz, i ciasto na pierogi. Kruche pierożki są bardzo dobrym dodatkiem do czystego barszczu czerwonego. Możemy je również schrupać oddzielnie. Kruche ciasto na pierogi wyrabiamy, tak jak inne cista. Różnica jest w końcowej obróbce. Pierożki pieczemy w piekarniku.

Ciasto na pierogi kruche

Składniki na cisto kruche do pierożków to: mąka pszenna, masło, żółtka, gęsta śmietana 18% i sól. W zależności od wielkości wykrajanych kołek i grubości rozwałkowanego ciasta uzyskamy więcej lub mniej gotowych pierogów. Podane ilości składników w przepisie na pierogi, pozwoli otrzymać około 60 sztuk średniej wielkości kruchych pierożków.

Farsz do pierogów

Farsz do kruchy pierożków może być mięsny lub postny. Ten przepis jest na farsz postny- farsz grzybowy. Będziemy potrzebować suszone grzyby, na przykład prawdziwki lub podgrzybki, cebulę, masło, jajko, bułkę tartą, pieprz i sól do smaku. Grzybowy farsz na pierogi możemy zrobić przed wyrobieniem ciastu lub w czasie dojrzewania ciasta.

Ciasto na pierogi przepis

cisto na pierogi przepis

Farsz z grzybami do pierogów

grzybki do pierogów

Jak zrobić kruche ciasto na pierogi ?

Rozbijamy jajka i oddzielamy żółtka. Na stolnicę wysypujemy odmierzona ilość mąki. W środek mąki dodajemy masło, żółtka, śmietanę. Sól rozsypujemy po całej mące. Wszystkie składniki łączymy siekając nożem i szybko ręcznie zagniatamy.

jak zrobić kruche ciasto na pierogi

Zagniecione ciasto odstawiamy do chłodnego miejsca na około pół godziny aby odpoczęło.

Robimy farsz do pierogów z grzybami

Ugotowane suszone grzyby odcedzamy z wywaru (wywar możemy wykorzystać do barszczu czerwonego) i siekamy na bardzo drobno. Cebulę drobno kroimy. Na patelni rozgrzewamy łyżkę masła, na którym przesmażamy posiekane grzyby i cebulę.

farsz do pierogów z grzybami

Gdy cebulka będzie zeszklona, dodajemy odmierzoną ilość bułki tartej. Dokładnie mieszamy i wbijamy jajko. Solimy i pieprzymy do smaku. Całość mieszamy i smażymy jeszcze przez około 2- 3 minuty. Farsz jest gotowy.

Zawijamy pierożki

Dla wygody ciasto dzielimy na trzy równe części. Każdą z nich rozwałkujemy możliwie cienko. Szklanką lub kieliszkiem do wina wycinamy z ciasta kółka.

wycinamy pierogi

Na każde kółko nakładamy niewielką ilość farszu. Kółka składamy w pół i formujemy pierożki. Dokładnie zlepiamy ich brzegi.

farsz na pierogi

Pieczemy pierożki

Rozgrzewamy piekarnik do 210 °C (góra, dół). Spód blachy wykładamy papierem do pieczenia. Pierożki układamy w nieznacznej odległości od siebie.
pieczeone kruche pierożki

Pieczemy przez około 15 minut do zezłocenia.

pieczeone kruche pierożki z farszem z grzybami

Pierożki są gotowe. Podajemy ciepłe. Pierożki odgrzewamy w piekarniku. Smacznego

Zobacz przepisprzepis na barszcz czerwony

Barszcz czerwony

Zobacz przepisUszka z grzybami

Uszka z grzybam

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play