Ciasto na pierogi

idealne ciasto na pierogi
Ten przepis na ciasto na pierogi, jest tradycyjnym przepisem opartym na czterech składnikach: mące, jajku, wodzie i soli. Ciasto do pierogów zagniatamy do momentu otrzymania gładkiej, aksamitnej w dotyku kuli. Jest to idealne ciasto na pierogi. Dla ułatwienia rozwałkowania ciasta, zagniecione ciasto dzielimy na mniejsze części.

Jaka mąka na pierogi?

Mąkę na pierogi wybieramy pszenną typ 500. Mąka na pierogi przed wyrobieniem ciasta powinna być przesiana przez sito. Przesianie mąki ją napowietrzy, co ułatwi rozprowadzenie jajka i wody w zagniatanym cieście. Woda dodawana do mąki do ciasta powinna być przegotowana i gorąca. Przed wlaniem wody do mąki do pierogów, w wodzie rozpuszczamy sól.

Pierogi ciasto

Z podanej ilości składników wyjdzie 38- 40 sztuk dużych pierogów.

pierogi ciasto
Zobacz przepisprzepis pierogi ruskie

Przepis
Pierogi ruskie

Zobacz przepisprzepis pierogi z kapusta i grzybami

Przepis
Pierogi z kapustą i grzybami

Zobacz przepispierogi z owocami pierogi z czereśniami

Pierogi z owocami
Pierogi z czereśniami

Jak zrobić ciasto na pierogi

Odmierzoną ilość mąki pszennej przesiewamy. Przesiany kopczyk mąki lekko rozgarniamy na stolnicy. W środek wbijamy jajko.

jak zrobić ciasto na pierogi

Rozpuszczamy sól w przygotowanej ilości gorącej wody, którą powoli wlewamy w środek mąki. Całą mieszaninę rozprowadzamy długim kuchennym nożem.

jak zrobić ciasto na pierogi

Od czasu do czasu siekając powstające grudki ciasta.

Ciasto wyrabiamy do uzyskania gładkiej, jednolitej masy. Dobrze wyrobione ciasto nie klei się do rąk i stolnicy. Nie zawiera grudek i jest aksamitne.

jak zrobić ciasto na pierogi

Wyrobione ciasto dzielimy na mniejsze części, które cienko rozwałkowujemy. Z rozwałkowanego ciasta wycinamy krążki na przyszłe pierogi.

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play