Kotlety mielone z indyka

Jak zrobić kotlety mielone z indyka ?

Kotlety mielone z indyka nie muszą być zrobione z piersi tak jak sznycle z indyka. Na kotlety mielone z indyka możemy użyć mniej szlachetnego mięsa, które również tak samo jest dietetyczne, jak z fileta z indyka. Gotowe mielone mięso z indyka możemy kupić w większości sklepów lub też samodzielnie zmielić oddzielone mięso ze skrzydła, udźca czy piersi indyczej.

Ten przepis na mielone z indyka oparty jest na porcji mięsa o wadze pół kilograma.

mięso mielone z indyka

Jakie przyprawy do mięsa mielonego ?

Oprócz mięsa mielonego potrzebujemy cebulą, czosnek, jajko, bułkę tartą, pieprz, bazylię, tymianek, sól oraz oliwę do smażenia. Oczywiście, zamiast oliwy możemy użyć innego rodzaju tłuszczu, na przykład smalec tak jak w przypadku mielonych kotletów wieprzowo- wołowych. Jeśli chcemy zachować lekkość potrawy z mielonego mięsa indyka, to polecamy oliwę.

mięso mielone z indyka przepisy

Z podanej w przepisie ilości mielonego mięsa z indyka otrzymamy około dziesięciu średniej wielkości kotletów mielonych. Mięso na kotlety wyrabiamy w głębokim garnku. Przy wyrabianiu mięsa na kotlety mielone z indyka przydatny jest robot kuchenny.

Mielone z indyka- składniki

mielone z indyka składniki
Zobacz przepisPulpeciki z indyka i białej kiełbasy w sosie pomidorowym

Pulpeciki z indyka i białej kiełbasy w sosie pomidorowym

Zobacz przepisKotleciki mielone z warzywami

Kotleciki mielone z warzywami

Zobacz przepisMielone na grilla

Mielone na grilla

Przepis na mielone z indyka

Podstawą robienia kotletów mielonych jest dobrze wyrobiona masa mięsna. Przygotowaną porcję mielonego mięsa wkładamy do głębokiego garnka lub misy robota kuchennego. Cebulę obieramy i drobno siekamy. Na patelni rozgrzewamy 1 -2 łyżeczki oliwy, na której zeszklimy posiekaną cebulę.

przepis na mielone z indyka

Do mięsa wbijamy jajko, dodajemy dwie czubate łyżki bułki tartej, drobno posiekane ząbki czosnku, przygotowane przyprawy oraz zeszkloną cebulę.

Wszystkie składniku musimy dobrze ze sobą wymieszać. Dobrze wymieszana masa mięsna na kotlety mielone powinna odchodzić od ścianek naczynia.

masa mięsna na kotlety mielone z indyka

Jeżeli masa mięsna będzie zbyt wilgotna, to dosypujemy bułki tartej. W przypadku gdy będzie zbyt sucha dodamy łyżeczkę oliwy, na której będziemy smażyć nasze kotlety mielone.

Robimy kotlety.

Do głębokiego talerza wsypujemy dwie czubate stołowe łyżki bułki tartej. Z otrzymanej masy mięsnej formujemy w obu dłoniach mięsne kulki, które spłaszczamy obustronnie do grubości około półtora- dwóch centymetrów.

robimy kotlety mielone z indyka

Otrzymane mięsne placki dokładnie z każdej strony obtaczamy w tartej bułce i odstawiamy na bok

Smażymy kotlety mielone z indyka.

Na patelnię wylewamy tyle oliwy, aby utworzyła się warstwa o głębokości około 3 milimetrów. Oliwę dobrze rozgrzewamy i zmniejszamy płomień pod patelnią.

smażymy kotlety mielone z indyka

Kotlety mielone smażymy po około 5 minut z każdej strony do ich zezłocenia.

Kotlety mielone z indyka mamy gotowe.
gotowe kotlety mielone z indyka
Mielone podajemy, tak jak lubimy.
podajemy kotlety mielone z indyka
Smacznego
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play