Langosz

Bardzo smaczny węgierski placek langosz ( przypominający pizzę ) zrobisz bardzo szybko. Różnorodność dodatków uatrakcyjnia potrawę. Langosz z ziemniakami jako tradycyjny placek węgierski wyrabiamy z mąki pszennej z dodatkiem z rozgniecionych ugotowanych ziemniaków

langosz, węgierski placek langosz
© Adobe Stock 430853883 weyo

Langosz przepis

Aby zrobić placek langosz po węgiersku (z podanych proporcji otrzymasz 4- 5 placków) potrzebujesz:

Jak zrobić langosz po węgiersku ?

Ziemniaki myjemy i gotujemy w mundurkach. Po ugotowaniu obieramy i tłuczemy na miazgę. Z przygotowanej ilości mleka odmierzamy około 100 ml. Przelewamy do głębokiego naczynia, dodajemy dwie łyżki mąki, łyżkę cukru i 25 g drożdży. Dokładnie mieszamy i odstawiamy do wyrośnięcia drożdży (około 10 minut w cieple).
Ciasto zarabiamy w dużej misce ręcznie lub przy pomocy robota. Do przesianej mąki dodajemy sól, rozgniecione ziemniaki, rozrobione drożdże i łyżkę oleju roślinnego. Ciasto zagniatamy dopóki nie będzie sprężyste, aksamitne i dobrze się wyrabiać.
Gotowe ciasto odstawiamy na oprószoną mąką stolnicę. Przykrywamy ściereczką i zostawiamy dopóki nie wyrośnie (około jednej godziny). Wyrośnięte ciasto dzielmy na mniejsze kawałki i formujemy okrągłe placki o grubości około półtora centymetra i średnicy dwunastu, piętnastu centymetrów.

Placki smażymy na głębokim oleju (co najmniej trzech centymetrów). Gdy placek się zrumieni z jednej strony to przewracamy na drugą stronę. Usmażony placek odsączamy z nadmiaru oleju na przykład na papierowym ręczniku.

Jakie dodatki do węgierskiego placka langosz ?

Wierzch placka smarujemy sosem czosnkowym lub sosem pomidorowo- paprykowym. Posypujemy tartym żółtym serem. Drobno siekaną cebulką, szczypiorkiem itp.

Jak zrobić langosz po węgiersku
© Adobe Stock 298944481 waku

Smacznego

Zobacz przepisSos czosnkowy

Sos czosnkowy

Zobacz przepisSos pmidorowo-paprykowy

Sos pomidorowo-paprykowy

Zobacz przepisSos pmidorowy do pizzy

Sos pomidorowy do pizzy

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play