Placek po węgiersku

Jak zrobić placek po węgiersku?

Placek po węgiersku to połączenie dwóch dań- placka ziemniaczanego i gulaszu. Danie to często jest zwane plackiem po zbójnicku. Jest daniem sytym i smacznym. W chłodne dni lub po pieszej górskiej wędrówce nie jeden raz chciałoby się zjeść placka po węgiersku, lub placka po zbójnicku w kilku porcjach. Po prostu, danie to jest bardzo apetyczne.

Placek po węgiersku przyjemnie pachnie i ładnie wygląda. Gulasz do placka po węgiersku może być przyrządzony na różnych rodzajach mięs- na bazie mięsa wołowego lub wieprzowego. Nieodzownym składnikiem gulaszu do placka węgierskiego lub placka zbójnickiego jest papryka. Użycie jej w trzech kolorach zwiększa estetyczne walory dania.

placek po węgiersku przepis oryginalny Przepis na placek po węgiersku wymaga użycia papryki, cebuli, czosnku, pomidorów, marchewki, ziemniaków, mięsa i kilku podstawowych przypraw dostępnych w każdej kuchni. Placki ziemniaczane po węgiersku są bardzo sytym daniem.

Placek po węgiersku przepis oryginalny

Placek po węgiersku przepis oryginalny

Przygotowując gulasz do placka po węgiersku, trzymamy się zasady: wagowy stosunek mięsa do warzyw, to 1 do 3. Czyli, na pół kilograma mięsa dajemy około półtora kilograma warzyw. Przy czym ilość pomidorów odpowiada wagowo połowie ilości papryki.

Gulasz do placka po węgiersku i placka po zbójnicku

Przyprawy do sosu do placka po węgiersku

sos do placka po węgiersku

Jeżeli potrawy nie będziemy podawać dzieciom, to gulasz możemy zrobić bardziej pikantny- dodamy więcej pieprzu i płaską łyżeczkę startej ostrej papryki po wymieszaniu wszystkich składników gulaszu

Gulasz do placka po węgiersku- przyprawy

Przyprawy na około pół kilograma mięsa i kilogram warzyw do gulaszu po węgiersku

Jak zrobić gulasz do placka po węgiersku?

Przygotowując placek po węgiersku, zaczniemy od ugotowania gulaszu. Gulasz gotuje się stosunkowo długo z dwóch powodów. Po pierwsze, jest z mięsa wołowego, po drugie, pod koniec gotowania zmniejszamy płomień, tak aby potrawa lekko pykała, aby nadmiar wody z soków odparował, a sos stał się bardziej gęsty. Gulaszu nie zagęszczamy mąką.

Gdy gulasz będzie dochodził do siebie, zajmiemy się robieniem placków ziemniaczanych.

Przepis na gulasz do placka po węgiersku

Roobiąc sos do placków po węgiersku rozpoczniemy od pokrojenia boczku na drobne kawałki. W głębokim garnku dobrze rozgrzewamy dwie- trzy łyżki oliwy. Wsypujemy pokrojony boczek i mieszamy do zeszklenia.

Jak zrobić gulasz do placka po węgiersku

Gotowanie wołowego gulaszu przerywamy w momencie uzyskania miękkiego mięsa. Uwaga: Im dłużej gulasz gotujemy, tym częściej musimy go mieszać, aby nie przywarł do dna naczynia i się nie przypalił

Przepis na placki ziemniaczane po węgiersku

Przepis na placki ziemniaczane po węgiersku. Składniki

Z podanej ilości otrzymamy cztery duże placki

Placki ziemniaczane

Ucierając ziemniaki na placki ziemniaczane, dobrze jest je ucierać w głębokiej misie, na której dnie ułożymy mały talerzyk.

Placki ziemniaczane

Dodanie talerzyka spowoduje, że będzie się pod nim zbierać woda i skrobia ziemniaczana, którą po zebraniu wymieszamy ze śmietaną i solą. Utarta masa ziemniaczana będzie suchsza, przez co nie będziemy musieli używać mąki ziemniaczanej przy smażeniu placków ziemniaczanych. Otrzymane placki ziemniaczane będą delikatniejsze.

Jak zrobić placki ziemniaczane ?

Pełny przepis na placki ziemniaczane znajdziesz na naszej stronie pod tym linkiem

Zobacz przepisprzepis na placki ziemniaczane

Pyszne placki ziemniaczane

Podajemy placki po węgiersku.

Duży placek ziemniaczany wypełniamy w połowie gulaszem w taki sposób, aby można było placek ziemniaczany zgiąć w pół

placki po węgiersku, placek po zbójnicku

Placek po węgiersku lub placek po zbójnicku przed podaniem na stół możemy oprószyć świeżo posiekanym szczypiorkiem, lub pietruszką. Do dania możemy dodać łyżkę kwaśniej gęstej śmietany, wszystko jest kwestią smaku osoby, której placek podajemy. Placki ziemniaczane z sosem węgierskim mamy gotowe.

placek po zbójnicku przepis oryginalny

Smacznego

Zobacz przepis gulasz wegierski wieprzowy do placków

Gulasz węgierski- wieprzowy

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play