Marynata do karkówki

Karkówka z grilla jest spotykana praktycznie na każdym towarzyskim wspólnym grillowaniu. O jej smaku decyduje jakość mięsa, sposób grillowania i marynata. Użycie marynaty do karkówki na grilla wydłuża czas przygotowania mięsa. Ale warto czekać, smak tak przygotowanej karkówki to wynagrodzi.

Marynata do karkówki

Karkówka w plastrach

Karkówkę możemy grillować bezpośrednio na ruszcie, na tacce aluminiowej z dziurkami lub na tacce pełnej i głębokiej. Grillowanie na ruszcie lub na tacce z dziurkami nie jest dobrym rozwiązaniem dla mięs z marynatą.

tacka na grilla do karkówki

Dlaczego?
Przede wszystkim marynata nam wykapie w palenisko, zbyt szybko użyte przyprawy się wysuszają. Często mięso pokrywa się zwęglonymi składnikami marynaty. Grillując marynowane mięsa takim sposobem dużo tracimy na jakości smaku. Lepszym rozwiązaniem jest użycie głębokiej pełnej tacki aluminiowej. Karkowka z grilla grillowana w głębokiej tacce jest dużo bardziej soczysta i miękka, a marynata do karkowki wzbogaca smak mięsa, a nie żar, do którego z dziurawych tacek wykapie. Taka tacka zatrzymuje nam soki z marynaty, jaki i soki z mięsa. Smaki wypełniają się, a mięso jak i użyte przyprawy nie zwęglają się. Chyba, że tak się dobrze bawimy, że o całym świecie zapominamy i o grillowanej karkówce też.

Karkówka przepis na grilla

Świeży karczek wieprzowy płuczemy pod zimną wodą i kroimy długim ostrym nożem w plastry w poprzek włókien. Grubości plastrów, to około jeden centymetr.

karkowka w plastrach

Z jednego kilograma mięsa mamy około 10- 12 sztuk kotletów z wieprzowego karczku

Gotowe kotlety wieprzowe z karkówki bez kości

Dobrym rozwiązaniem jest kupienie kotletów wieprzowych z karkówki bez kości. Mamy wtedy gwarancję, że plastry mięsa będą równej grubości

kotlety wieprzowe z karkówki bez kości

Marynat do karkówki na grilla

Jak zrobić marynatę do karkówki? Nie jest to trudne, i marynowanie mięsa również. Musimy to zrobić na dzień przed planowanym grillem. Inaczej mówiąc, robimy marynatę do karkówki na noc, to jest najlepsze rozwiązanie. Tak przygotowana karkówka na grilla skruszeje i będzie mieć czas aby przejśc marynatą

Karkówka z grilla marynata

Przepis na marynatę do karkówki, przyprawy do marynaty
przyprawy do marynaty
Zobacz przepissos czosnkowy domowy

Przepis
Domowy sos czosnkowy

Zobacz przepisMielone na grilla

Mielone na grilla

Zobacz przepisZiemniaki z grilla

Ziemniaki z grilla

Zobacz przepisPrzepis na dramstiki z grilla

Przepis na dramstiki z grilla- pałki kurczaka w głębokiej zalewie

Karkówka marynata

Przyprawy przesypujemy do głębokiej miski. Przygotowaną ilość cebuli kroimy w drobną kostkę. Czosnek siekamy na bardzo drobno lub rozgniatamy i dodajemy do przypraw. Całość zalewamy odmierzoną ilością oliwy z oliwek. Wszystko dokładnie mieszamy.
karkówka marynata
Po wymieszaniu dodajemy przygotowaną ilość musztardy i ketchupu. Jeszcze raz mieszamy. Marynata do karkówki jest gotowa.

Marynujemy karkówkę na grilla

Każdy plaster z jednej strony smarujemy marynatą

marynata na karkowke z grilla

Plastry posmarowane z jednej strony marynatą układamy w garnku stroną nieposmarowaną do wierzchu. Ponownie smarujemy marynatą i układamy kolejną warstwę.

Warstwy mięsa powinny w garnku leżeć w miarę luźno. Ułatwi to wyjmowanie zamarynowanych kotletów z wieprzowego karczku. Mamy pewność, że wyjmiemy je w jednym kawałku. Zamarynowane mięso staje się bardziej kruche i ma tendencję do rozrywania się

marynaty do karkówki

Przygotowane mięso wkładamy do lodówki na tak zwaną noc lub dłużej- doba wystarczy

Grillujemy karkówkę

Doba minęła, karkówka jest przygotowana do grillowania. Karkówkę wykładamy na głęboką tackę aluminiową.

jak grillować karkówkę

Przygotowane tacki z karkówka układamy na dobrze rozpalonym grillu. W trakcie grillowania karkówkę przekładamy z jednej strony na drugą, tak aby się równomiernie smażyła z każdej strony. Grillowanie trwa około 40 minut. Smacznego

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play