Ciasto na pizze

Pizza, jej smak to smak ciasta i dodatków do pizzy. Ciasta do pizzy mogą być zrobione na kilka sposobów. Ten przepis na ciasto do pizzy jest na tyle uniwersalny, że może być wykorzystany na ciasto na pizze cienkie jak i pizze na grubym cieście. Wystarczy tylko bardziej lub mniej rozwałkować ciasto przed włożeniem do pieca.

ciasto na pizze

Pizza na cienkim cieście będzie wymagać krótszego pieczenia. Szybkie ciasto na pizze wymaga użycia drożdży, letniej wody, mąki pszennej, soli i oliwy. Pizza domowa na tym cieście nie niczym nie odbiega od pizz zamawianych we wszelakich pizzeriach. Sos do pizzy też możesz zrobić w domu, wystarczy, że masz nieco więcej wolnego czasu na domową kuchnię. Mąka do pizzy powinna być przesiana i najlepiej jak jest typu 00, ewentualnie tortowego (typ 450)

Ciasto na pizze przepis

Z podanych składników otrzymasz ilość ciasta wystarczającego do wypieku dwóch pizz na cienkim cieście o średnicy około 32 centymetrów lub odpowiednio jednej pizzy na grubym cieście.

Ciasto na pizze przepis

Jak zrobić ciasto na pizze?

Przed przystąpieniem do zagniatania ciasta na pizzę drożdże ocieplamy do temperatury pokojowej. Drożdże rozcieńczamy w odmierzonej ilości letniej wody. Dodajemy pół łyżeczki cukru i dwie łyżki mąki. Całość dokładnie mieszamy. Rozczyn drożdży odstawiamy na 10- 15 minut do wyrośnięcia.

składniki na ciasto na pizze

Pozostałą ilość mąki przesiewamy do głębokiej miski (na przykład miski robota) i mieszamy z solą. W środku mąki robimy wgłębienie. Wlewamy rozczyn drożdży i wstępnie zarabiamy. Dodajemy łyżkę oliwy i wyrabiamy do uzyskania gładkiego elastycznego ciasta. Ciasto możemy wyrobić przy użyciu robota lub tradycyjnie na stolnicy. Podczas wyrabia może się okazać, że musimy dodać nieco mąki.

Gotowe wyrobione ciasto przykrywamy lnianym płótnem i odstawiamy na około godzinę do wyrośnięcia

domowe ciasto na pizze

Wyrobione i wyrośnięte ciasto przed uformowaniem na blaszce do pizzy ponownie zagniatamy i dzielimy na mniejsze kawałki. Z każdego kawałka formujemy spód pizzy palcami lub wałkiem. Brzegi ciasta do pizzy formujemy w niewielki wałeczek

wyrobione ciasto na pizze

Uformowane spody smarujemy sosem do pizzy, którym układamy przewidziane dodatki. Pizze wypiekamy w temperaturze 250°C. Pizze na cienkim cieście wypiekamy prze około 8 minut, na grubszej warstwie przez około 10 minut. Smacznego

Zobacz przepissos pomidorowy do pizzy

Sos pomidorowy do pizzy

Zobacz przepisPizza margherita

Pizza margherita

Zobacz przepisPizza meksykańska

Pizza meksykańska

Zobacz przepisPizza z pieczarkami

Pizza z pieczarkami

Zobacz przepispizza z salami

Pizza z salami

Zobacz przepisPizza z kurczakiem

Pizza z kurczakiem

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play