Pizza z pieczarkami

Pizza z pieczarkami, która w zależności od pozostałych składników, może być podana jako pizza wegetariańska lub pizza z wędliną (kiełbasa, szynka, mielone mięso) będzie smakować wielu osobą. Nie jest to pizza pikantna, jest ona łagodna w smaku i jest idealną pizzą dla dzieci. Już sama obecność pieczarek i sera czyni ją apetyczną przekąską, a pozostałe dodatki wzmacniają wrażenia smakowe.

pizza z pieczarkami

Ten przepis na pizzę z pieczarkami nie zawiera składników na ciasto na pizzę oraz sos pomidorowy do pizzy. Ciasto i sos pomidorowy możesz zrobić według tych przepisów:

Zobacz przepisprzepis na ciasto do pizzy

Ciasto na pizzę- zobacz przepis

Zobacz przepisprzepis na sos pomidorowy do pizzy

Sos pomidorowy do pizzy- zobacz przepis

Pizza z pieczarkami przepis

W tym przepisie jako dodatek mięsny zastosowano plasterki salami, które można zastąpić innym mięsem na przykład szynką. Z podanej ilości składników otrzymasz jedną dużą pizzę (o średnicy 30 centymetrów)

Jak zrobić pizze z pieczarkami?

Pizza wegetariańska z pieczarkami czy też pizza z salami i pieczarkami wymaga przygotowania pieczarek, które po oczyszczeniu tniemy wzdłuż grzyba, na plasterki o grubości około 3- 4 milimetrów. Pokrojone pieczarki i cebulkę smażymy na niewielkiej ilości oliwy.

pieczarki do pizzy

Pieczarki i cebulkę w trakcie smażenie od razu doprawiamy mielonym pieprzem i solą. Pieczarek i cebuli nie dusimy, tylko lekko podsmażmy uważając, aby w czasie mieszania nie połamać pokrojonych grzybów.

Ciasto na pizzę wałkujemy na placek o grubości 3 milimetrów. Układamy na posmarowanej oliwą blaszce do pieczenia pizzy, i podwijamy brzeg ciasta w nieduży wałek. Całą powierzchnię rozwałkowanego ciasta smarujemy sosem pomidorowym

ciasto do pizzy z pieczarkami

Na sosie pomidorowym równomiernie układamy plasterki salami, podsmażone pieczarki i cebulkę. Całość oprószamy suszona bazylią i suszonym oregano

sos pomidorowy do pizzy z pieczarkami

Małą słodką paprykę, pomidorki koktajlowe i oliwki tniemy w talarki, i takie pierścionki losowo układamy na pizzy. Wierzch pizzy posypujemy tartym serem mozzarella lub innym dowolnym startym żółtym serem.

pizza z pieczarkami

Pizzę pieczemy przez 10- 12 minut w środkowej części piekarnika rozgrzanego do 250°C.

domowa pizza z pieczarkami

Po wyjęciu pizzy z piekarnika układamy na niej kilka listków świeżej bazylii. Domowa pizza z pieczarkami i mozzarellą jest gotowa. Smacznego

Zobacz przepisPizza margherita

Pizza margherita

Zobacz przepisPizza meksykańska

Pizza meksykańska

Zobacz przepisPizza z pieczarkami

Pizza z pieczarkami

Zobacz przepisPizza z kurczakiem

Pizza z kurczakiem

Zobacz przepispizza z salami

Pizza z salami

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play