Pizza meksykańska

Kolejna smaczna wersja pizzy, której smak lekko pikantny złamany jest słodkim smakiem kukurydzy i czerwonej fasoli z puszki. Ta pizza jest syta, co zawdzięcza obecności boczku i fasoli. Robiąc dowolną pizzę dobrze jest unikać koncentratu pomidorowego. Pizza zyska na smaku, gdy zastosujemy sos pomidorowy, który w warunkach domowych robi się w kilkanaście minut gdy zastosuje się przecier pomidorowy w postaci passaty pomidorowej. Pizza meksykańska dobrze smakuje na grubszym cieście.

pizza meksykańska

Marynowana pikantna papryka i marynowany czosnek

W tym przepisie na pizzę meksykańską użyto marynowany czosnek oraz marynowaną pikantną paprykę nadziewaną serem śmietanowym. Marynowany czosnek jest łagodniejszy od czosnku świeżego

Obecność ostrej papryki i czosnku zastępuje pieprz. Pizza jest ostra ale nie nadmiernie. Pikantność łagodzi czerwona fasola i kukurydza z puszki.

Zobacz przepisprzepis na ciasto do pizzy

Ciasto na pizze- zobacz przepis

Zobacz przepisprzepis na sos pomidorowy do pizzy

Sos pomidorowy do pizzy- zobacz przepis

Przepis na pizzę meksykańską

czosnek marynowany, marynowana ostra papryka z serem

Podane składniki na pizzę meksykańską o średnicy około 32- 35 centymetrów nie zawierają składników na ciasto na pizze oraz na sos pomidorowy do pizzy.

Jak zrobić pizzę meksykańską?

Ciasto na pizzę formujemy w kulkę i wałkujemy na cienki okrągły placek o grubości około 3 mm i wykładamy na posmarowana oliwą formę lub blaszkę do wypieku pizzy. Brzegi ułożonego ciasta na pizzę podwijamy w niewielki wałek. Wierzch ciasta smarujemy sosem pomidorowym do pizzy

ciasto na pizzę meksykańską

Bezpośrednio na rozsmarowanym sosie pomidorowym układamy plastry boczku

boczek na pizze meksykańską

Na boczku układamy talarki słodkiej papryki. Ząbki czosnku kroimy w plasterki. Do wewnątrz tych talarków wkładamy po plasterku ząbku czosnku.

marynowany czosnek na pizze meksykańską

Pomidorki koktajlowe kroimy w poprzek, w plasterki o grubości około 4- 5 milimetrów, cebulę w piórka. Pikantną marynowaną paprykę z serem śmietanowym kroimy wzdłuż. Wszystkie pozostałe składniki losowo układamy na pizzy i oprószamy suszoną bazylią i suszonym oregano.

pizza meksykańska z boczkiem

Pizzę pieczemy w piekarniku rozgrzanym do temperatury 250 °C przez około 8- 10 minut dla pizzy na cienkim cieście lub 10- 12 minut na cieście grubym. Smacznego.

Zobacz przepisPizza margherita

Pizza margherita

Zobacz przepisPizza meksykańska

Pizza meksykańska

Zobacz przepisPizza z pieczarkami

Pizza z pieczarkami

Zobacz przepisPizza z kurczakiem

Pizza z kurczakiem

Zobacz przepispizza z salami

Pizza z salami

Zobacz przepispizza z szynką

Pizza z szynką, mozzarellą i pomidorami

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play